Groźny wirus atakuje dzieci. Oddziały pediatryczne przepełnione

04.11.2021   Autor: Redakcja
449---
Epidemia RSV. To wirus atakujący drogi oddechowe głównie u małych dzieci. Oddziały pediatryczne w całej Wielkopolsce są przepełnione.  
 
W czarnkowskim szpitalu na oddziale przebywa więcej dzieci niż jest łóżek. Tak złej sytuacji nie było od lat. Choć co roku jesienią dużo małych pacjentów zakażonych RSV trafia na leczenie szpitalne.   

- Na pediatrii jest sytuacja tragiczna, mamy epidemię RSV, wszyscy pacjenci którzy do nas trafiają są hospitalizowani, a na ich miejsce przyjmowani są nowi - mówi Bożena Sadowska, dyrektorka czarnkowskiego szpitala. 
 
Nie lepiej sytuacja wygląda w całym regionie. W ubiegłym roku najmłodsze dzieci przez epidemię COVID-19 były izolowane w domach. Dlatego w tym roku, wirus dosięgł dwa roczniki nieodporne na niego. RSV to wirus, który wywoływać może zapalenie płuc i oskrzelików. Szczególnie groźny jest dla niemowląt.  
 
- Daje biegunki, daje zapalenia górnych dróg oddechowych, a ponieważ chorują małe dzieci, więc one z tą słabszą odpornością nie radzą sobie i bywają takie sytuacje, że do szpitala nawet kierowałem - potwierdza Krzysztof Bobkiewicz, wirusolog i lekarz rodzinny w Pile. 
 
Niepokój rodziców małego dziecka powinna wzbudzić gorączka, katar, kaszel i trudności z oddychaniem. Dziecko wówczas wymaga podania tlenu i powinno się znaleźć w szpitalu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group