Emocji sportowych w weekend nie brakowało

25.10.2021   Autor: Redakcja
1323---79
W piątek zapowiadaliśmy arcyciekawy sportowy weekend w Pile. Wszystkie wydarzenia dostarczyły kibicom sporo emocji. Oto co działo się w sobotę i niedzielę na boiskach i parkietach w pilskich halach sportowych.

Orkan Śmiłowo potwierdził supremację w Red Box Lidze Okręgowej i wygrał w Pile z Klubem Piłkarskim 7:2. Pierwsza połowa to bardzo wyrównane spotkanie. Po 22. minutach, ku ogromnej radości sympatyków futbolu w grodzie Staszica, piłkarze Pawła Nawrockiego wygrywali już 2:0. Swoje trafienia zaliczyli Kacper Dybziński oraz Patryk Wajer. Ekipie Tomasza Miedzińskiego wystarczyły 3 minuty, by doprowadzić do wyrównania. Choć pilanie mieli dwie znakomite okazje do podwyższenia wyniku, to cios zadali goście na jedną minutę przed przerwą. Precyzyjny strzał Artura Kwiatkowskiego zaskoczył goalkeepera KP i do przerwy piłkarze ze Śmiłowa schodzili prowadząc jednym trafieniem. Dziesięć minut po zmianie stron pewnym strzałem popisał się Mateusz Tatera. Po tej bramce z gospodarzy uszło powietrze, a na listę strzelców wpisali się jeszcze dwukrotnie Artur Kwiatkowski i jeden raz Mateusz Tatera

Gdy piłkarze kończyli swój mecz, nieopodal w hali przy ul. Żeromskiego, trwała już walka w siatkarskich żeńskich derbach Piły. Naprzeciw siebie stanęły ekipy KS Piła oraz SPS Volley Piła. Zawodniczki prowadzone przez trenera Błażeja Kubiaka wygrały pierwszą partię 25:19. W drugiej pozwoliły ugrać drużynie Andrzeja Zapaśnika jedynie 17 punktów. W trzeciej, mimo kilku zrywów zawodniczek SPS Volley, które mozolnie starały się odrabiać straty, KS Piła pewnie wygrał 25:15 i cały mecz 3:0. Tym samym zawodniczki Klubu Siatkarskiego Piła umocniły się na pozycji lidera trzecioligowych rozgrywek. Mimo porażki SPS Volley pozostał na drugim miejscu w tabeli.
W innej pilskiej hali trwała również walka na siatkarskim parkiecie, tym razem jednak w wykonaniu mężczyzn. Mecz o mistrzostwo drugiej ligi rozgrywali siatkarze KPS Stalpro Joker Powiat Pilski i Trefla Lębork. Zdecydowanym faworytem meczu byli pilanie. Nie zawiedli oczekiwań licznie przybyłych kibiców do Powiatowej Hali Sportowej przy ul. Wincentego Pola. Odnieśli pewne zwycięstwo w trzech setach (25:18, 25:17 i 25:19). MVP meczu został rozgrywający gospodarzy Krzysztof Zapaśnik. Zawodnicy Daniela Plińskiego zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli gr. 1 II ligi. W czterech meczach zanotowali trzy zwycięstwa. Raz schodzili z parkietu pokonani.

Niedzielne zmagania w sportach drużynowych w Pile zainaugurowali juniorzy starsi Klubu Piłkarskiego Piła. W meczu o mistrzostwo Ligi Wojewódzkiej ich rywalem był zespół Warty Poznań. Mimo przewagi miejscowi nie potrafili trafić do bramki rywali. Ostatecznie uczynili to poznaniacy, pewnie wykorzystując rzut karny. Ten mecz zakończył jesienne zmagania juniorów starszych. Podopieczni Piotra Martenki zajęli w tabeli szóste miejsce.

W niedzielne popołudnie swoje zmagania w Powiatowej Hali Sportowej w Pile rozpoczęli futsaliści. Gracze KS Futsal Powiat Pilski odnieśli trzecie ligowe zwycięstwo w sezonie pokonując wysoko We Met Futsal Club Kamienica Królewska 8:2. Wygrana pozwoliła zawodnikom Macieja Konerta wyprzedzić rywali w ligowej tabeli i usadowić się na drugim miejscu w pierwszej lidze. Prym wśród strzelców w pilskim zespole wiódł autor trzech trafień Mikołaj Michałek. Dwa dołożyli Wojciech Węgrzyn i Jakub Skwarek, jedno Cezary Knapiński