Fałszywa lekarka i pielęgniarka okradły staruszkę

23.10.2021   Autor: Artur Maras
236---143
Starsza kobieta z Piły straciła oszczędności życia. 90-latkę w jej mieszkaniu okradły oszustki podające się za lekarkę i pielęgniarkę. Pilanka straciła 16 tys. złotych.  

Policjanci otrzymali informację od zaniepokojonej seniorki, do której zapukały dwie kobiety przebrane w białe fartuchy. Jak się okazało pod pretekstem przeprowadzenia badan diagnostycznych, weszły do mieszkania skąd zabrały kilkanaście tysięcy złotych. Seniorka nie zorientowała się nawet, że podczas tej wizyty kobiety dokonały kradzieży. Dopiero po jakimś czasie zorientowała się, że zniknęły jej wszystkie oszczędności - relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji.
Czyli 16 tysięcy złotych. Jedna z kobiet podawała się za lekarkę a druga za pielęgniarkę. Po metodzie na wnuczka, policjanta czy gazownika to kolejny sposób oszustów na okradanie starszych osób. Policja apeluje, aby pod żadnym pozorem nie wpuszczać do mieszkania obcych. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości od razu zadzwonić na policję pod numer telefonu 47 77 415 60 lub 47 77 414 44.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group