Rozkopana Piła. Remonty dróg

30.09.2021   Autor: Artur Maras
998---
Cała Piła rozkopana. Duże prace prowadzone są na kilku głównych ulicach w mieście, w tym m. in. Bydgoskiej i Wojska Polskiego. Kierowcy narzekają na utrudnienia, jednak te potrwają jeszcze przynajmniej kilka miesięcy.  

Kierowcy jeżdżący po Pile, póki co muszą uzbroić się w cierpliwość. Miasto jest rozkopane. W kolejną fazę wszedł remont ulicy Bydgoskiej. Prace o wartości niemal 7-u mln złotych potrwają do maja przyszłego roku. 
 
- Z pewnością utrudnienia będą duże ale jak to się mówi coś za coś. Efekt będzie na pewno bardzo podobny jak na poprzednich etapach. Zalecam omijać to miejsce. Jeżeli tylko możemy poruszajmy się ul. Kossaka, al. Powstańców Wielkopolskich. Wybierajmy inne ulice - twierdzi Miron Tadych, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Pile. 


 
Roboty trwają także na odcinku Wojska Polskiego. Na zlecenie Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich trwa tam remont ronda 6. Pułku Myśliwsko-Bombowego i fragmentów prowadzącej do niego jezdni. Robotnicy mają uporać się z pracami do listopada. Kierowcy powinni omijać także okolice ulicy Rossevelta, Tucholskiej i Okólnej. Na tamtym skrzyżowaniu powstaje rondo. 
 
- W tej chwili jesteśmy już naprawdę mocno zaawansowani i prace potoczą się znacznie szybciej niż dotychczas - zapewnia Jolanta Sobieszczyk, dyrektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich UM Piły. 
 
Koszt to niemal 4 mln złotych z czego niemal 3 to unijne dofinansowanie. Prace mają potrwać tam do czerwca. Jednak to nie koniec zmian w drogowej infrastrukturze w tym rejonie. Kawałek dalej, bo tuż przed mostem Zygmunta Starego powstanie kolejne skrzyżowanie z ruchem okrężnym.  
 
- Dostrzegamy, że ta sygnalizacja świetlna tak spowalnia ruch, że kiedy jest okres powrotów z pracy, tworzą się w tym miejscu korki - dodaje  Jolanta Sobieszczyk. 
 
Miasto ogłosiło przetarg na zaprojektowanie tej przebudowy. Porządnego remontu doczeka się także ulica Rodła. Miasto ogłosiło także ponowny przetarg na przebudowę ulicy Wysokiej.  
 
- Mamy nadzieję, że z początkiem października spłyną oferty i będziemy mogli to zadanie także rozpocząć. Zostało rozpisane na okres dwóch lat, ze względu na to, że wykonawcy nie złożyli w pierwszej procedurze przetargowej żadnych ofert, ponieważ jednoroczny termin realizacji był za krótki - mówi Ewelina Ślugajska, skarbnik Gminy Piła. 
 
Miasto szacuje, że prace na ul. Wysokiej mogą sięgnąć dwóch milionów złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group