Rusza ogólnopolska akcja #sadziMY z udziałem pary prezydenckiej. Także w Pile

29.09.2021   Autor: Redakcja
855---50
W najbliższy czwartek i piątek we wszystkich nadleśnictwach w całej Polsce każdy chętny otrzyma sadzonkę. Leśnicy przygotowali do rozdania aż milion młodych drzewek. To już trzecia edycja akcji.

– Lasy, drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Lasów w Polsce stale przybywa, zajmują już jedną trzecią powierzchni kraju. Akcję #sadziMY organizujemy po to, żeby jednoczyć nas wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować - podkreśla Józef Kubica, p.o. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. 

W siedzibach nadleśnictw leśnicy udostępnią każdemu chętnemu sadzonki rodzimych drzew i podpowiedzą w jaki sposób i gdzie najlepiej posadzić poszczególne gatunki.

- Pamiętajmy, że niewielkie dziś drzewko wyrośnie na kilkudziesięciometrowy okaz. Takie drzewo to znakomity sposób, by upamiętnić ważne wydarzenie dla rodziny czy lokalnej społeczności. I powód do spotkania w gronie bliskich i przyjaciół - dodają leśnicy. 

Akcję oficjalnie zainaugurują Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. 1 października para prezydencka weźmie udział w sadzeniu drzew w Nadleśnictwie Piotrków. 

Natomiast w Pile leśnicy rozdawać sadzonki będą przed galerią handlową VIVO! w najbliższy czwartek - 30 września i w piątek - 1 października od godz. 10.00 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group