68 nowych żołnierzy w szeregach wielkopolskich terytorialsów 

13.09.2021   Autor: Redakcja
731---17
Ostatnie w tym roku szkolenie w ramach „Wakacji z WOT” dobiegło końca. Nowi rekruci dziś w placu apelowym jednostki w Lesznie złożyli uroczystą przysięgę wojskową. Stali się tym samym pełnoprawnymi żołnierzami Wojska Polskiego. Słowa roty wojskowej wypowiedziało 68 ochotników a wśród nich 24 kobiety. 

Była to już 19. przysięga wojskowa w 12. Wielkopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, po raz kolejny miała ona szczególny, bardzo skromny charakter. Ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem, w przysiędze nie uczestniczyła kompania honorowa, orkiestra wojskowa, a świadkami uroczystości nie mogli być bliscy żołnierzy składających przysięgę.

Ze względu na obostrzenia sanitarne związane z COVID-19, bramy jednostki dla rodzin i przyjaciół przysięgających żołnierzy pozostały zamknięte. 
Wśród nowych żołnierzy 12 Wielopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej znajdują się ludzie różnych zawodów i profesji. Jest instruktor judo, wschodoznawca, inżynier ogrodnictwa, elektryk, informatyk, wielu uczniów i studentów. Różni ich wiele ale łączy chęć pomagania innym i służby ojczyźnie. Przysięgający zasilą istniejące już bataliony lekkiej piechoty w Śremie, Lesznie, Dolaszewie pod Piłą i Skwierzynie.

W skali całego kraju żołnierzy WOT jest już ponad 30 tys., niosą wsparcie w sytuacjach kryzysowych, współpracują z innymi służbami i wciąż doskonalą swoje umiejętności. Natomiast w 12. Wielkopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służy w tej chwili ponad 2000 żołnierzy.

fot. i opr. mjr Marcin Misiak 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group