Wirtualne laboratorium w Budzyniu

11.09.2021   Autor: Mateusz Manthai
---
Wirtualne laboratorium chemiczne w Szkole Podstawowej w Budzyniu. Jedyne tego typu urządzenie w regionie udało się kupić dzięki dotacji z Urzędu Miasta.  
 
– Uczniowie są bardzo mocno zainteresowani pracą z takim wirtualnym laboratorium, przenoszą się w ten wirtualny świat. Przez ten rok zdalnego nauczania dzieci bardzo mocno poszły właśnie w ten wirtualny świat. Praca z tym urządzeniem jest troszeczkę intuicyjna, bo jak widzieliśmy jest instrukcja odnośnie przeprowadzania doświadczeń, jak to należy zrobić. Dla nauczyciela jest to ułatwienie pracy - mówi Kinga Buszkiewicz, nauczycielka.
 
Pomysł zakupu “Empiriusza” narodził się kilka miesięcy temu, ale dopiero od niedawna uczniowie korzystają z tego urządzenia. Koszt wirtualnego laboratorium to ponad 20 tysięcy złotych. Nauczyciele mają nadzieję, że dzięki temu urządzeniu wzbudzą zainteresowanie lekcjami chemii wśród dzieci. Jak przekonują pedagodzy dzięki wirtualnym okularom można osiągnąć lepsze efekty nauczania niż przy pomocy tradycyjnej tablicy i kredy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group