Dzieci z Walkowic oraz Romanowa Dolnego i Górnego będą mieć nową szkołę

10.09.2021   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
885---154
Pierwsza w historii szkoły sala gimnastyczna i kuchnia ze stołówką - takie możliwości otworzą się przed uczniami i kadrą pedagogiczną szkoły Podstawowej w Romanowie Dolnym. Za 6 mln zł powstaje tam nowy budynek Szkoły Podstawowej.  

Budynek połączony z przedwojenną pastorówką, w której od dziesięcioleci jest szkoła zostanie oddany do użytku do końca roku kalendarzowego – przynajmniej taki jest plan. Na pełnowymiarową salę sportową przyjdzie poczekać nieco dłużej.  

– Na pewno warunki lokalowe naszej szkoły poprawią się o 100 procent. Stołówka, sala gimnastyczna – to te rzeczy, których w naszej szkole nie było -  mówi Róża Wesołek, dyr. Szkoły Podstawowej w Romanowie Dolnym, 

Były za to, a właściwie jeszcze są aż 3 budynki, w których uczą się dzieci. Jeden z nich w dodatku w sąsiedniej wsi. Posiłki z cateringu uczniowie jedzą w salach. Teraz wszyscy liczą na domowe obiady z własnej, szkolnej kuchni. Szkoła jak na wiejskie warunki jest spora. Pomieści 180 uczniów, uczęszczają do niej dzieci z Walkowic oraz Romanowa Górnego i Dolnego. Miejscowości te są ze sobą praktycznie połączone. 

 
- Wieś, która się bardzo mocno rozwija. Cały czas powstają tu nowe budowy, wypełniają te luki, te przestrzenie wolne. Stąd też obserwujemy od wielu lat wzrost ilości mieszkańców, a przez to jest więcej dzieci. Więc jak najbardziej ta inwestycja się tutaj należała - mówi Bolesław Chwarścianek, wójt gm. Czarnków. 

Ta rozłożona na dwa lata budowa kosztuje 6 mln zł, z czego aż 5 pochodzi ze środków własnych gminy. Po oddaniu nowego obiektu, wszystkie dzieci uczyć się będą w Romanowie Dolnym. Uczniowie klas IV-VIII w budynku głównym, najmłodsi w sąsiadującym z nim mniejszym budynku. Obiekt w Romanowie Górnym zostanie przeznaczony na przedszkole. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group