Plac zabaw zniszczony przez wandali

29.08.2021   Autor: Mateusz Manthai
857---90
Uszkodzone śmietniki, zjeżdżalnie i obraźliwe napisy. Tak wygląda plac zabaw przy ulicy Leśnej w Chodzieży. Wandale zniszczyli jedyne miejsce relaksu w okolicy.

Plac zabaw w środku lasu. Wydawać by się mogło, spokojne miejsce. Nic bardziej mylnego. Do akcji wkroczyli wandale, którzy zdewastowali kosze na śmieci i przyrządy do ćwiczeń, a na kostce brukowej namalowali sprayem wulgarne napisy.

- Każdy akt wandalizmu to jest zło. Zastanawiam się co tymi ludźmi kieruje. Na pewno nie są to szczęśliwi ludzie, skoro muszą się tak wyżywać na tym co służy innym. Jeżeli osoby, które dopuszczają się takich aktów nie będą skutecznie ścigane, to będą uważały, że jest swojego rodzaju przyzwolenie na takie działania - komentują mieszkańcy Chodzieży

Sprawa nie została zgłoszona na policję, bo jak podkreśla burmistrz Chodzieży odnalezienie sprawców jest bardzo trudne. Miasto we własnym zakresie naprawiło już urządzenia i kosze na śmieci. Teraz służby porządkowe postarają się zmyć wulgarne rysunki.

- Niestety tych aktów w Chodzieży, ale również w innych miastach jest coraz więcej. Świadczy to o takim nieciekawym, niekulturalnym, a powiedział bym nawet głupim podejściem niektórych osób do naszej wspólnej własności. Mówimy dziś o placu zabaw, który przez ostatnie lata był dość często poddawany różnego rodzaju dewastacjom - mówi Jacek Gursz, burmistrz Chodzieży

Żeby przeciwdziałać kolejnym tego typu sytuacjom, miasto planuje zamontować w tym miejscu monitoring i oświetlenie. Ma to odstraszyć wandali przed kolejnymi próbami zniszczenia placu zabaw.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group