Wałcz - lokalną stolicą tańca

05.08.2021   Autor: Redakcja
758---423
Mieszkańcy Wałcza będą mieć okazję spotkania z wybitnymi tancerzami i choreografami w ramach projektu “Obecni w tańcu”. Na deskach Wałeckiego Centrum Kultury będzie można nieodpłatnie obejrzeć spektakle dla dzieci i dla dorosłych. 

31 lipca wałczanie będą mogli obejrzeć przedstawienie “FearLess” Gosi Mielech, a 12 września “Plateau” w choreografii Macieja Kuźmińskiego i w wykonaniu Teatru Rozbrak z Bytomia. Będą też dwa interaktywne spektakle dla rodzin z dziećmi - "Czując" w choreografii Moniki Kiwak - to już 7 sierpnia oraz "Frajda, granda, bzik!" grupy Kolekttacz - 21 sierpnia.

Spektakle poruszają tematy strachu, niepewności, potrzeby przyjaźni i bliskości.

- Zależy nam aby wspólne przeżywanie sztuki pomogło naszej publiczności zmierzyć się z traumą i trudnościami wynikającymi z nowej sytuacji, pozwoliło na chwilę zatrzymać się i doświadczyć pełnej "obecności w tańcu". Projekt został zaplanowany tak, aby zachęcić publiczność do aktywnego włączenia się  i bycia obecnymi w tańcu. Dlatego przy każdym spektaklu odbędą się nieodpłatne warsztaty ruchowo-taneczne - mówi kuratorka projektu Ewa Janicka-Olejnik. 
Projekt “Obecni w tańcu” jest dofinansowany przez Narodowy Instytutu Tańca i Muzyki w ramach programu własnego Scena dla Tańca 2021, finansowany ze środków MKDNiS oraz przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wałczu. Wstęp wolny. 

fot.: "Czując" - Piotr Werewka; "Fearlees" - Maciej Zakrzewski; "Frajda, granda, bzik" - Piotr Bedliński; "Plateau" - Aleksander Joachimiak

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group