Asta Video Fest

Budżet obywatelski. Co tym razem wybiorą mieszkańcy Szamocina?

21.07.2021   Autor: Mateusz Manthai
---827

200 tysięcy złotych do wzięcia w Szamocinie. Trwa nabór wniosków do budżetu obywatelskiego. Jesienią okaże się, która z propozycji okaże się najlepsza. 

– To jest już 5 nabór. Kiedyś wymyśliliśmy sobie, któryś z radnych dał nam taką propozycję, żeby stworzyć coś na wzór funduszu sołeckiego. My nie jesteśmy omnibusami, żeby wiedzieć co w naszej gminie jest najbardziej potrzebne. Czasami podpowiedzi mieszkańców są cenne i przydatne. Jesteśmy dumni z tego, że ten budżet wywołuje dość duże zainteresowanie wśród mieszkańców. Jest sporo głosów - wyjaśnia burmistrz Szamocina Eugeniusz Kucner.  

Jak mówi burmistrz, kilka instytucji zgłosiło już swoje pomysły. Propozycje można składać w urzędzie miasta do końca lipca. W poprzednich edycjach budżetu obywatelskiego, mieszkańcy wybrali m.in. budowę skateparku i placu zabaw, otwarcie sezonowego lodowiska, montaż oświetlenia na boisku sportowym, czy budowę ścieżki rowerowej w kierunku Margonina. Do 15 września odbędzie się głosowanie nad propozycjami. Jest jednak jeden warunek. W głosowaniu mogą wziąć udział jedynie mieszkańcy.

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group