Ponad 9 mln zł na szkodę jednej z firm. Prezes i członek zarządu zatrzymani

20.07.2021   Autor: Redakcja
238---942
Pilscy policjanci we współpracy z z policjantami z Poznania, Warszawy i Bydgoszczy zatrzymali prezesa i członka zarządu jednej ze spółek. Mieli wyrządzić szkodę majątkową firmie na kwotę ponad 9 mln zł. 
Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w Pile od połowy 2019 roku prowadzili sprawę dotyczącą przedsiębiorstwa funkcjonującego w branży transportowej oraz związanego z usługami eksploatacji złóż ropy naftowej i gazu ziemnego. - Prezes oraz członek zarządu spółki, odpowiedzialni za zarządzenie majątkiem przedsiębiorstwa zawiązywali umowy oraz podejmowali decyzje gospodarcze, które wpłynęły na niekorzystne rozporządzenie mieniem swojej spółki – poinformował rzecznik prasowy pilskiej policji st. sierż. Wojciech Zeszot.
 
Policjanci zatrzymali na terenie województwa kujawsko-pomorskiego 51-letniego prezesa spółki oraz jego 36-letniego współpracownika. Śledczy zarzucają zatrzymanym wspólne działanie, które doprowadziło do wyrządzenia strat spółce w wysokości ponad 9 milionów złotych. Ponadto 51-letni mężczyzna odpowie za przywłaszczenie mienia w kwocie ponad jednego miliona złotych.
 
-Decyzją prokuratora mężczyźni zostali objęci dozorem policyjnym oraz zakazem kontaktowania się z wyznaczonymi osobami. 36-letni współpracownik został dodatkowo zobowiązany do wpłacenia 100 tysięcy złotych poręczenia majątkowego. Natomiast 51-letni mieszkaniec Torunia otrzymał zakaz opuszczania kraju, został zawieszony w pełnieniu funkcji prezesa oraz zobowiązany do wpłacenia poręczenia majątkowego w wysokości 300 tysięcy złotych. – dodaje st. sierż. Wojciech Zeszot
 
Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło i fot. KPP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group