Kościół pomoże w propagowaniu szczepień?

05.07.2021   Autor: Redakcja
1017---353
„Autorytet Kościoła mógłby bardzo pomóc." – mówi minister zdrowia i prosi o wsparcie przy zachęcaniu do szczepień. Z kolei powiat pilski namawia mieszkańców do korzystania z punktów szczepień przy ul. Okrzei i ul. Rydygiera w Pile, przypominając jednocześnie o loterii szczepionkowej. Do tej pory minimum jedną dawką zaszczepiło się 35.746 mieszkańców Piły (49,2%). W pełni zaszczepionych jest 26.567 (36,6%) mieszkańców. 

- Konsekwentnie prowadzimy akcję Szczepimy Się; wykonaliśmy już 30 milionów szczepień. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten ważny proces. – napisał na Facebooku premier, Mateusz Morawiecki. Rząd jednak nie jest zadowolony ani z tempa szczepień, ani z tego, że grono osób chętnych do przyjęcia preparatu ochronnego się nie powiększa. Niedawno minister zdrowia Adam Niedzielski mówił wręcz, że dotykamy „szklanego sufitu”, którego władze nie mogą przebić.

Dlatego właśnie Niedzielski zaapelował do kościelnych hierarchów o wsparcie w promocji szczepień przeciw COVID-19. Na konferencji na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, w której uczestniczył razem z ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem powiedział: -Autorytet Kościoła mógłby bardzo pomóc  – i dodał: -Kościół mógłby bardziej pomóc, jeśli chodzi kwestie szczepień.
W ocenie ministra, aby znacząco zwiększyć liczbę osób zaszczepionych, potrzebny jest „nowy impuls".

Polski Kościół generalnie nie neguje szczepień, chociaż w połowie kwietnia bp Józef Wróbel, przewodniczący Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych wydał stanowisko, w którym ocenia, że technologia produkcji szczepionek firm AstraZeneca i Johnson&Johnson budzi poważny sprzeciw moralny. Dodał jednak, że wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki i są do tego wprost zobligowani określonymi uwarunkowaniami egzystencjalnymi lub zawodowymi, mogą  z nich korzystać.

opr. News4Media,
fot.: iStock

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group