Piła wyemituje obligacje na 80 mln zł

23.06.2021   Autor: Michał Kępiński
905---41
Piła szykuje się do emisji obligacji na łączną kwotę prawie 80 mln złotych. Pieniądze pozyskane w ten sposób zostaną przeznaczone na spłatę kredytów, a także realizację inwestycji, również tych z udziałem środków zewnętrznych.

Decyzję o emisji obligacji na piątkowej sesji podjęli miejscy radni. Większość była zgodna, że w dobie kryzysu takie środki są potrzebne na dalsze inwestycje i stymulację gospodarki.

– Chcąc sprostać tym strategicznym celom inwestycyjnym konieczne jest posiadanie wkładu własnego i wówczas można występować o środki zewnętrzne czy to unijne czy rządowe - mówi Mieczysław Karpiński, radny Rady Miasta w Pile, Prawo i Sprawiedliwość. 

Bo to właśnie na inwestycje w dużej mierze mają zostać przeznaczone pieniądze z emisji obligacji.

 
– Bardzo dużo inwestycji, inwestycje duże, oczekiwane, na których część już mamy dokumentacje. Do tych największych możemy zaliczyć chociażby budowę dróg w zakresie ulicy Kamiennej, ulicy Bydgoskiej czy Kazimierz Wielkiego - wymienia Ewelina Ślugajska, skarbnik gminy Piła. 

Planowana również jest modernizacja stadionu przy ulicy Bydgoskiej czy budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7. Miasto chce też poprzez emisje obligacji zabezpieczyć wkład własny w projektach i programach realizowanych z udziałem środków unijnych w ramach nowej perspektywy.

– Miasto cały czas się rozwija i nie chce ustawać w tym procesie zatem musi się wspierać również środkami zewnętrznymi, a wiadomo, że perspektywa unijna 2021-2027 również może trafić do nas - dodaje Marek Andruszkiewicz, radny Rady Miasta w Pile, Koalicja Obywatelska. 

Spłata emisji planowana jest z dochodów własnych budżetu gminy w latach 2021-2038.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group