Asta Video Fest

S10 połączy Piłę z Warszawą i Szczecinem

22.06.2021   Autor: Redakcja
772---100
Droga ekspresowa S10 połączy nie tylko Szczecin z Warszawą, ale też Piłę, Bydgoszcz, Toruń i Płock. Nowa i krótsza o kilkadziesiąt kilometrów trasa zwiąże cztery województwa. 

- Z liczącej przeszło pół tysiąca kilometrów przyszłej ekspresówki S10 gotowa jest na razie niewiele ponad jedna dziesiąta. Dla większości trasy pomiędzy Szczecinem i Toruniem przygotowywana jest dokumentacja dla wniosku o decyzję środowiskową - donosi dzisiejsza Rzeczpospolita. 

Początkiem S10 będzie węzeł drogowy Szczecin Kijewo na połączeniu z autostradą A6. Na ponad stu kilometrowy odcinek pomiędzy Stargardem a Piłą przygotowywana jest decyzja środowiskowa, określająca korytarz, którym pobiegnie droga. Powinna być wydana w lipcu. Gotowa jest natomiast 18-kilometrowa obwodnica Wałcza, udostępniona kierowcom jeszcze w końcu ub. roku. W sumie brakujące odcinki S10 na Zachodnim Pomorzu liczą 110 km. Dalej S10 przebiegać będzie przez Wielkopolskę. Ten fragment trasy podzielono na dwie inwestycje. 
- Pierwsza to odcinek S10 Piła – Wyrzysk o długości około 28 km. Do realizacji przedsięwzięcia jest jeszcze daleko, bo na razie trwają prace studialne związane z określeniem przyszłego przebiegu. Decyzji środowiskowej, która ostatecznie go ustali, należy się spodziewać w trzecim kwartale 2021 r. Dopiero później będzie można przystąpić do projektowania i budowy. Planowany termin uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) wyznaczono na trzeci kwartał 2025 r.  Szacuje się, że robotnicy będą prowadzić budowę w latach 2025-2027 - donosi dziennik. - Drugi odcinek S10 na terenie Wielkopolski to obwodnica Wyrzyska o długości ok 8 km. Na początku czerwca Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na koncepcje programową odcinka obejmującą dobudowę drugiej jezdni. Późniejsza realizacja ma być prowadzona w systemie projektuj i buduj: pozwolenia na budowę można się spodziewać w drugiej połowie 2025 r. W rok później zaczną się prace budowlane, które potrwają trzy lata.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group