Bieg po zdrowie Ani. Akcja terytorialsów na pilskim lotnisku

21.06.2021   Autor: Redakcja
637---142
W palącym słońcu, w pełnym umundurowaniu i z bronią - tak wyglądał bieg po zdrowie Ani. Żołnierze 125 blp z Leszna wzięli udział w biegu charytatywnym, który odbył się w weekend na pilskim lotnisku.

Ania to żona żołnierza ze 125 batalionu lekkiej piechoty w Lesznie, który wchodzi w skład 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Kobieta ma 35 lat i od 9 lat walczy z guzem mózgu. Nie traci nadziei i pozytywnego nastawienia do życia. Choroba nie dawała o sobie znać aż do ubiegłego roku. W tej chwili, Ania jest już po dwóch operacjach i potrzebuje długiej rehabilitacji.

Aby pomóc w zbieraniu funduszy na jej rekonwalescencję, żołnierze leszczyńskiego batalionu wspólnie z członkami UKS Sportowiec, zorganizowali na terenie pilskiego lotniska bieg charytatywny, z którego dochód w pełni został przekazany na leczenie Ani.
„Bieg charytatywny dla Ani” podzielony był na dwie kategorie wiekowe: mężczyźni i kobiety do lat 35 oraz powyżej 35 lat. Każdy zawodnik musiał pokonać trasę 5 km. Terytorialsi, mimo upalnej temperatury, na starcie pojawili się w pełnym umundurowaniu i z bronią. Ani wciąż można pomóc poprzez portal Siepomaga.

opr. ppor. Anna Jasińska-Pawlikowska, WBOT 
fot. 12 WBOT

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group