Festiwal bluesa, otwarcie amfiteatru, pokazy lotnicze - imprezy weekendowe w naszym regionie

11.06.2021   Autor: Redakcja
2725---118
Nadchodzący weekend nie zapowiada się na najcieplejszy w ostatni czasie, ale imprez plenerowych nie zabraknie. W naszym regionie będzie można poczuć bluesa, pokibicować piłkarzom występującym w EURO 2020 oraz na lokalnych boiskach, bawić się na festiwalu kolorów, obejrzeć pokazy lotnicze i przeżyć ciekawe doznania teatralne. Oto lista wybranych imprez.  

Piła
W sobotę o godz. 17.00 na scenie przy plaży w ośrodku wypoczynkowym na Płotkach rozpocznie się 5. Ogólnopolski Festiwal "Piła czuje bluesa". Na scenie będzie można zobaczyć i posłuchać prawdziwe legendy bluesa i rocka oraz młodych, obiecujących wykonawców. W tym roku zagrają: TRIO Riedel, Kielak, Andrzejewski, After Blues, Szulerzy, PP BLUES oraz goście z Wrocławia i Krakowa.  Dotychczas w Pile wystąpili między innymi: „Old Breakout”, „Easy Rider”, „Śląska Grupa Bluesowa”, „Nocna Zmiana Bluesa” i Sławek Wierzcholski, Nadmiar, Miron Nalepa Band, Antoni Krupa, Adam Banach, Marek Maccaron Motyka oraz wielu artystów młodszego pokolenia.

Na miłośników teatru i tańca czeka spektakl taneczny "Odyseja" na dworcu PKP w Pile. Zapraszamy widzów do miejsca, gdzie podróż się rozpoczyna lub kończy. Na dworcu kolejowym - pomiędzy przyjazdami i odjazdami pociągów - będziemy wspólnie doświadczać wyprawy w różnych jej momentach: tuż przed "wyjazdu", w chwili zwątpienia oraz w procesie dojrzewania - rytualnej "śmierci do nowego życia" - informują organizatorzy. Każdy uczestnik otrzyma zestaw słuchawkowy. Początek o godz. 18.00. Wstęp jest darmowy, ale ilość miejsc jest ograniczona. 

Małżeństwo z wieloletnim stażem, w którym rutyna wypełnia codzienne życie, postanawia zakupić sobie przyjaciela. Życzeniem żony Christine był co prawda rasowy york, jednak małżonek Jaques wybiera w sklepie zoologicznym mniej absorbujące zwierzę, a mianowicie… rybkę - to zapowiedź spektaklu "A mi to rybka!", który odbędzie się w Regionalnym Centrum Kultury w Pile w niedzielę o godz. 16.00 i 19.00. Wystąpią m.in. Joanna Koroniewska, Łukasz Nowicki, Olga Paszkowska. Głosu rybki użyczył Cezary Pazura. Sztukę reżyseruje Marcin Sławiński. Bilety w cenie 90 zł dostępne w kasach lub poprzez stronę internetową RCK. 

W piątek o godz. 21.00 pierwszy mecz Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Włochy - Turcja. Jeśli ktoś chciałby pokibicować jednej z drużyn lub po prostu obejrzeć ciekawe piłkarskie widowisko może to zrobić w Strefie Kibica ASTA-NET na pilskiej Wyspie w Barze Wyspiarz. 

Fani piłki nożnej, oprócz występów najlepszych drużyn na starym kontynencie, mogą wybrać się na lokalne mecze. W niedzielę o godz. 15.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Żeromskiego Klub Piłkarski Piła podejmie Gryfa Zofiowo. Tydzień temu pilscy zawodnicy zapewnili sobie awans do ligi okręgowej. Walczą jeszcze o zajęcie pierwszego miejsca w swojej grupie. Wstęp wolny. Wcześniej w godz. 9.00-13.00 na tym samym obiekcie będzie można obejrzeć najmłodszych adeptów piłki nożnej w turnieju z okazji 5-lecia istnienia Klubu Piłkarskiego Piła. 
Również dla najmłodszych RCK w Pile proponuje spektakl muzyczny "Strażak sam". -Wesołe piosenki, bogata scenografia, pełnowymiarowe postacie z kultowego serialu. Przeżyj wspaniałą przygodę z dzielnym Strażakiem Samem i jego przyjaciółmi - zachęcają organizatorzy, proponując 13 czerwca trzy godziny do wyboru: 10.00, 12.30 i 15.00. Zakup biletów w cenie od 45 do 75 zł w kasie RCK tylko do soboty 12 czerwca. 

Dla miłośników baletu RCK proponuje "Wieczór baletowy" w wykonaniu pilskiego dziewczęcego zespołu Szafirki. Początek o godz. 18.00. Bilety w cenie 15 zł. 

Dobrzyca
Nieopodal Piły w Dobrzycy huczne otwarcie amfiteatru. W sobotę od 9.00 przewidziano zawody wędkarskie. Główne uroczystości rozpoczną się od godz. 16.00. Zobaczyć można będzie m.in. pokaz mody w wykonaniu dzieci i młodzieży, quizy, spektakl w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrzycy pt. "Wróżka prawdę Ci powie", występy muzyczne, również w greckich klimatach, a na koniec impreza z DJ-em. 

Margonin
12 czerwca nad jeziorem Margonińskim można zobaczyć pokazy grup oraz solistów cywilnych i wojskowych, z Polski i zagranicy, na jednym z największych pokazów lotniczych w Europie. Na niebie zaprezentują się samoloty odrzutowe, akrobacyjne i historyczne, śmigłowce wojskowe oraz skoczkowie spadochronowi. Air Show zakończy się efektownym blokiem wieczorno-nocnym, w którym można będzie podziwiać niezwykłe pokazy z wykorzystaniem materiałów pirotechnicznych. Początek imprezy o godz. 13.00 na terenie przy stadionie w Margoninie. 

Złotów
Kolorowe szaleństwo przewidzieli organizatorzy "Holi Święto Kolorów w Złotowie". Impreza odbędzie się na Półwyspie Rybackim w niedzielę 13 czerwca o godz. 14.00. Wstęp wolny. 

Wałcz
Komedia małżeńska, którą powinni zobaczyć wszyscy, który są, byli lub planują być w związku - tak można w skrócie streścić spektakl "Cudowna terapia", który będzie można obejrzeć w Wałeckim Centrum Kultury w niedzielę 13 czerwca o godz. 17.00. Wystąpią m.in. Dominika Ostałowska, Dariusz Kordek czy Andrzej Młynarczyk. Reżyserem jest Dariusz Taraszkiewicz. Bilety można kupić w WCK w cenie 90 zł. 

Trzcianka
Trzcianecka biblioteka zaprasza w sobotę od godz. 10.00 do 12.00 w czytelni letniej przy ul. Sikorskiego 22 na „Rodzinne spotkanie z językiem migowym”. 

Czarnków
Pika nożna nie tylko przed telewizorem. Przedsmakiem sportowych emocji na najwyższym poziomie może być mecz V ligi Noteć Czarnków - Błękitni Wronki. Czarnkowianie mają jeszcze szansę na udział w barażach o grę w IV lidze. Warunek konieczny to pokonanie gości z Wronek. Początek spotkania o godz. 18.00. Bilet 5 zł. 

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group