Ostrzeżenie przed burzą z gradem

01.06.2021   Autor: Redakcja
409---548
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzą z gradem na terenie powiatów pilskiego, złotowskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego i chodzieskiego. 

IMGW prognozuje, że na terenie tych powiatów wystąpią burze z gradem. A prawdopodobieństwo ich pojawienia się szacują na 80%. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 21.00. 
Pierwszy stopień ostrzeżenia meteorologicznego oznacza to, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. W związku z tym trzeba spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zaleca się ostrożność, potrzebę śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

fot. pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group