Szymon Hołownia odwiedził Piłę

30.05.2021   Autor: Artur Maras
739---
Szymon Hołownia przyjechał do Piły. Lider ruchu Polska 2050 przedstawił na konferencji prasowej samorządowców z regionu, którzy przeszli do jego ugrupowania. Wiele uwagi poświęcił także znaczeniu samorządów oraz zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży.
 
Tematem, który zdominował wczorajszą konferencje prasową był ten dotyczący służby zdrowia.
 
- 10% polskich dzieciaków i polskiej młodzieży potrzebuje dzisiaj wsparcia psychiatrycznego, opieki psychiatrycznej, opieki psychologicznej. Państwo nie powinno mieć innych priorytetów niż to aby uratować swoich najsłabszych - mówił Szymon Hołownia, lider ruchu Polska 2050.


 
Lider ruchu Polska 2050 postuluje, aby jeszcze w tym roku rząd przeznaczył interwencyjnie miliard złotych więcej na dziecięcą psychiatrię. Państwo powinno także jak dodaje Hołownia oddać samorządom jak najwięcej kompetencji, a nie tak jak teraz robi to PiS centralizować wszystko na siłę. Stowarzyszenie, by skutecznie rywalizować z innymi partiami politycznymi, tworzy obecnie lokalne struktury.
 
- Dzisiaj przede wszystkim będziemy budowali te struktury. Jesteśmy w trakcie budowy. Musimy stworzyć ten fundament i powolutku iść do przodu. Przede wszystkim chcemy wystąpić w wyborach samorządowych i parlamentarnych - zapowiada Adam Luboński, koordynator polityczny Polska 2050 w regionie pilskim.
 
Także z  samorządowcami z północnej Wielkopolski, którzy już przystąpili do ruchu Szymona Hołowni. To m. in. były wiceburmistrz Wągrowca Piotr Pałczyński, radny tego miasta Włodzimierz Naumczyk czy radny powiatu złotowskiego Tomasz Wojtiuk.
 
- Po pierwsze dialog, po drugie ekologia a po trzecie kwestie społeczne. Są to wszystkie kwestie, nad którymi pracujemy, nad którymi rozmawiamy i chcemy aby dalej to wyglądało tak, że jest pomiędzy nami dobry dialog i dalej będziemy wykonywać czy też w kwestiach stowarzyszenia czy też w kwestiach partii politycznej - mówił Tomasz Wojtiuk, radny powiatu złotowskiego.
 
A ruch Szymona Hołowni to spora konkurencja polityczna dla zjednoczonej prawicy i opozycji. Najnowszy sondaż dla RMF FM pokazuje, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się w tę niedzielę, to spośród osób, które wyraziły chęć głosowania prawie 34% poparłoby PiS, niemal 23% Polskę 2050 a tylko 13% Koalicję Obywatelską.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group