Wystartował Tydzień Promocji Karmienia Piersią

26.05.2021   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
---721

26 maja, czyli w Dzień Matki wystartowała trzecia edycja Tygodnia Promocji Karmienia Piersią. Początek w Czarnkowie, finał w Trzciance. Wydarzenie skierowane jest nie tylko do przyszłych mam i tych, które już dziś opiekują się swoim maluchem, ale także do całych rodzin.
 

-Wiemy, że jest to trud dla wielu rodzin, dlatego zajęłyśmy się wspieraniem karmienia naturalnego oraz rozwijania rodzicielstwa bliskości - tłumaczy Patrycja Kolassa, położna, współorganizatorka TPKP. 

W tym roku konferencja laktacyjna odbędzie się on-line. Jej celem będzie znalezienie odpowiedzi na pytania: dlaczego warto karmić piersią, jak karmić piersią dłużej i jak ten proces wspierać. Nie zabraknie także spotkania z certyfikowanym doradcą laktacyjnym i sesji zdjęciowej pt. „Mleczna Dolina Noteci”, która odbędzie się w urokliwej scenerii nadnoteckiej, a akcesoriami zapewnianymi przez organizatorki będą kapelusze i wianki. W Lokalnym Klubie Rodzinnym w Czarnkowie odbędą się spotkania, podczas których rodzice będą mogli nauczyć się jak spędzać czas z małymi dziećmi, by wspierać ich rozwój. Kolejną atrakcją będzie spotkanie wirtualne z Volą Kuśmierską, położną, doulą, twórczynią ceremonii otulania poporodowego. Finał Tygodnia Promocji Karmienia Piersią odbędzie się w trzcianeckim Młodzieżowym Domu Kultury, gdzie na uczestników czeka między innymi losowanie nagród.

fot. poglądowa Pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group