Asta Video Fest

Złodziejska para specjalizowała się w kradzieży materiałów poligraficznych

14.05.2021   Autor: Redakcja
672---334
Policja zatrzymała złodziejską parę. 27-letnia kobieta oraz jej 29-letni partner kradli z jednej z firm zlokalizowanych w Pile. Łupem padały gotowe do wysyłki materiały reklamowe oraz poligraficzne, które właściciel ostatecznie wycenił na ponad 14 tysięcy złotych.

12 maja po północy policjanci otrzymali zgłoszenie od właściciela firmy o załączeniu się alarmu na terenie jego zakładu. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze pilskiej jednostki oraz pracownicy ochrony. Policjanci z drogówki znaleźli też w pobliżu tego zakładu samochód, w którym były materiały poligraficzne oraz zawinięte paczki.

-  Jak się okazało, był to samochód, którym przyjechali sprawcy, a znajdujące się tam przedmioty pochodziły z kradzieży. Pracownicy firmy ochroniarskiej podczas sprawdzania obiektu ujawnili w kontenerze na śmieci ukrywające się dwie osoby. Byli to sprawcy kradzieży – 27-letnia kobieta oraz jej 29-letni partner. Wstępna wartość skradzionych przedmiotów tej nocy wyniosła 2500 złotych - relacjonuje sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej policji. 
To nie jedyna kradzież tej pary. Pilanie pojawiali się na terenie tej firmy już kilka razy. Oprócz materiałów reklamowych, poligraficznych oraz gotowych dla klienta zamówień sprawcy zabrali także specjalistyczny wózek i przedłużacz bębnowy. Właściciel firmy wycenił straty na łączną kwotę ponad 14 tysięcy złotych.

Pilanie usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group