Największe muzea na świecie otwarte. Zwiedzaj w sieci

10.05.2021   Autor: News4Media
1856---655
Jeśli marzysz o wielkich podróżach i zwiedzaniu całego świata, ale w domu zatrzymuje cię pandemia, mamy dla doskonałą propozycję. W ciągu kilku chwil możesz znaleźć się w samym środku największych muzeów. I to zupełnie za darmo.

Idea wirtualnego zwiedzania jest znana od dawna, ale dzięki pandemii zyskuje teraz ogromną popularność. Oto największe muzea świata, które odwiedzisz bez wychodzenia z domu.

Muzeum Vincenta van Gogha w Amsterdamie
Muzeum van Gogha w Amsterdamie zebrało ponad 200 obrazów mistrza, 500 jego rysunków i 700 listów, które zasiliły ekspozycję. W tym niezwykłym miejscu można obejrzeć osobiste pamiątki, fotografie i tysiące książek oraz publikacji na jego temat. Najstarszy eksponat pochodzi z 1840 roku. Wirtualna wycieczka po muzeum dostępna jest TU na ich stronie internetowej. Po otwarciu linku wystarczy kliknąć na ikonkę ludzika w prawym, dolnym rogu zdjęcia głównego.

Francuski Luwr
Jedno z największych muzeów sztuki na świecie zlokalizowane w dawnym pałacu królewskim. Luwr udostępnia 35 tysięcy eksponatów podzielonych na 8 tematycznych sekcji. Znajduje się tam m.in. Mona Lisa, czyli jeden z najbardziej rozpoznawalnych obrazów na świecie, chroniony kuloodpornym szkłem. Natomiast przed Luwrem stoi szklana piramida zbudowana na wzór Piramidy Cheopsa. Aby spróbować tej niezwykłej przygody, wystarczy TU ich odwiedzić stronę i po prawej stronie wybrać interesującą nas część.

Muzeum Getty’ego w Los Angeles
Muzeum powołane do życia przez miliardera Jeana Paula Getty’ego gromadzi klasyczne dzieła sztuki, m.in. z dziedziny rzeźby, malarstwa i fotografii. Obiekt jest skonstruowany tak, aby można było odpocząć na trawie i w czasie zwiedzania skorzystać z kawiarni. Każda osoba odwiedzająca ekspozycję ma czuć się tam wyjątkowo. Wśród udostępnionych dzieł, zasługujących na szczególne wyróżnienie, są prace Vincenta van Gogha, Rubensa i Rembranta. Dla tych, którzy nie mają możliwości osobistego obejrzenia kolekcji, przygotowano spacer 3D dostępny TU. Również wystarczy kliknąć w ikonkę ludzika, aby wejść do świata sztuki.
Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku
Salomon Guggenheim znany był ze swojego zamiłowania do sztuki abstrakcyjnej. Projektowanie budynku, w którym miało powstać muzeum nieustannie rozrastającej się kolekcji Guggenheima, trwało aż 15 lat. Ostatecznie wystawę otwarto 10 lat po śmierci jej inicjatora. Dzieła sztuki współczesnej, które można podziwiać w nowojorskim muzeum, to prace takich artystów jak Cézanne, Picasso, Chagall, Léger, Braque czy Kandinsky. Wirtualna wycieczka dostępna jest TU po kliknięciu ikonki ludzika.

Muzeum Brytyjskie
8 mln eksponatów - właśnie taką kolekcję zbiorów oferuje największe na terenie Wielkiej Brytanii i jedno z największych na świecie muzeum. Zachwyca szczególnie bogactwem zbiorów archeologicznych i etnograficznych. Całość podzielona jest na 60 galerii. Wśród nich wystawy poświęcone m.in. epoce oświecenia, historii czasomierzy, historii i kulturze Japonii oraz stosunkowi różnych kultur na świecie do kwestii życia i śmierci. Muzeum można „wirtualnie zwiedzić” TU

fot. iStock

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group