Pijany 67-latek za kółkiem. Pasażerka nie była w stanie wyjść z auta

20.04.2021   Autor: Redakcja
521---134
Ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca opla. Jego pasażerka była tak pijana, że... nie mogła wysiąść z samochodu podczas policyjnej kontroli. 67-latek został zatrzymany dzięki reakcji mieszkanki gminy Człuchów. 

Złotowska policja otrzymała sygnał, że w piątkową noc w miejscowości Debrzno kierujący samochodem marki Opel wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie zatrzymał się na znaku stop i omal nie doprowadził do kolizji.

- Mężczyzna wysiadł z samochodu i chwiejąc się na nogach wykrzykiwał w jej kierunku nieprzyjemne słowa, po czym ponownie wsiadł do samochodu i odjechał w kierunku miejscowości Lipka. Mieszkanka gminy Człuchów jadąc za pojazdem mężczyzny cały czas informowała dyżurnego, gdzie aktualnie się znajdują - relacjonuje podkom. Maciej Forecki, rzecznik prasowy złotowskiej policji. 

Policjanci zatrzymali opla na drodze W-188. Siedzący za kierownicą 67-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.
- Dodatkowo na fotelu pasażera siedziała kompletnie pijana właścicielka pojazdu, która podczas policyjnej kontroli nie była nawet w stanie wysiąść z pojazdu. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało w jej organizmie ponad 2 promile alkoholu. Nietrzeźwy i kompletnie nieodpowiedzialny duet poniesie teraz surowe konsekwencje - dodaje rzecznik złotowskiej policji. 

67-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata i kara finansowa na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych. Właścicielka pojazdu odpowie zaś za udostępnienie samochodu nietrzeźwemu kierowcy za co grozi jej wysoka kara grzywny.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group