Dwa punkty szczepień masowych w Pile. Ars Medical punktem szczepień populacyjnych?

15.04.2021   Autor: Artur Maras
---

Dwa punkty szczepień masowych powstaną w Pile. Jeden będzie mieścił się na stadionie powiatowym przy ul. Okrzei, drugi w budynku przy Szpitalu Specjalistycznym, przy ul. Rydygiera 23. Łącznie będą one mogły zaszczepić tygodniowo nawet 5 tys. osób. NFZ nie skorzystał z oferty dwóch innych lokalizacji proponowanych przez miasto – szpitala Ars Medical oraz CSS Tarcza.
 

W dwóch punktach szczepień powszechnych, które powstaną na terenie Piły będzie mogło być szczepionych nawet 1000 osób w ciągu dnia. -Mamy jeden cel. Zaszczepić jak największa liczbę mieszańców. Zrobić to w możliwie jak najkrótszym terminie, dlatego z tego miejsca zapraszam wszystkich, którzy chcą nam pomóc. Dzisiaj możemy już powiedzieć jedno, że wyłączny ciężar przeprowadzania tej akcji szczepień będzie spoczywał na pilanach - tłumaczy starosta pilski Eligiusz Komarowski
 

W postaci personelu z pilskiego szpitala specjalistycznego oraz zewnętrznej firmy. W obu punktach szczepień przewidziana jest formuła stacjonarna oraz mobilna drive-thru. Rozczarowania z decyzji NFZ nie kryje prezydent miasta Piotr Głowski, stwierdzając, że o wyborze tych konkretnych miejsc zadecydowały kwestie polityczne. -Wydaje się, że naprawdę ktoś chyba na głowę upadł, żeby ludzi wystawiać na ulicę, na zewnątrz, kazać im czekać w samochodach albo pieszo tam się poruszać jak jest gotowy budynek i jest wszystko przygotowane - niekryje rozczarowania prezydent Piły Piotr Głowski.

Miasto zaadaptowało na punkt szczepień masowych pomieszczenia po dawnym Centrum Strzelectwa Sportowego Tarcza, zakupując niezbędne wyposażenie. Zapewniono także personel. Narodowy Fundusz Zdrowia przekonuje jednak, że o nieprzyznaniu rekomendacji proponowanym przez miasto lokalizacjom zadecydowały kwestie formalne. -Można było to jeszcze zmienić, można było zadeklarować tę większą liczbę szczepień, ale tego nie zrobiono bo tak jak mówię, Ars Medical sam stwierdził, że nie jest w stanie sprostać temu zadaniu, więc te punkty po prostu nie spełniły kryteriów - wyjaśnia rzecznik prasowa Wielkopolskiego oddziału NFZ Marta Żbikowska – Cieśla.
 

Jak dodała rzeczniczka poznańskiego oddziału NFZ, na ten moment nie ma także potrzeby utworzenie kolejnego punktu szczepień masowych. Ars Medical wystąpił za to z wnioskiem o utworzenie w placówce punktu szczepień populacyjnych, które szczepią na znacznie mniejszą skalę. Obecnie na terenie miasta takich punktów jest osiem.

fot. poglądowa LuAnn Hunt Pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group