Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego powstało w Chodzieży

31.03.2021   Autor: Mateusz Manthai
758---435
Powstało Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego w Chodzieży. Do placówki może zgłosić się każdy, kto miewa wahania nastrojów, czy przechodzi kryzys psychiczny.

 - Osoby dotknięte zaburzeniami psychicznymi, czy mające jakiś kryzys psychiczny patrzą na siebie, rodziny i otoczenie mówią „to idź do lekarza”. Lekarz to tylko jeden z elementów, bo przyczyną tej choroby nie są tylko przyczyny biologiczne. Mogą być to także przyczyny psychiczne, społeczne. Stąd szerokie spektrum działań w ramach Środowiskowego Centrum, np. doradztwo zawodowe, czy zajęcia związane z poszukiwaniem mieszkania dla takich osób - wyjaśnia Grzegorz Wojtanowski, prezes Fundacji Akme

Z usług Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego w Chodzieży korzysta blisko 100 osób. Placówka, oprócz doradztwa zawodowego, oferuje także spotkania z mediatorami, dietetykami, czy psychiatrami. Konsultacje są bezpłatne. Centrum działa od kilku miesięcy, jednak dopiero teraz otwarto oddział dzienny. Ten mieści się w budynku przy ulicy Jagiellońskiej 5. Miejsce przeznaczone jest dla osób, które potrzebują spokojnej pracy z terapeutami.
Sytuacja związana z pandemią wpływa źle nie tylko na dorosłych, dlatego projekt Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego ma zostać poszerzony o pomoc dzieciom i młodzieży. Program współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wartość projektu wynosi 5 mln 200 tyś złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group