Ile mandatów wypisano za łamanie obostrzeń?

30.03.2021   Autor: Magdalena Lach
935---76
Posypały się mandaty za brak maseczki. W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń, policjanci w całej Polsce zintensyfikowali kontrole. W samej Pile w weekend za brak odpowiedniego zasłaniania ust i nosa w miejscu publicznym ukarano mandatem 9 osób.

W zeszłym tygodniu minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński zapowiedział wzmożone kontrole policji. Funkcjonariusze sprawdzają, jak obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej jest respektowany przez mieszkańców.

- Od soboty funkcjonariusze obsłużyli ponad 10 interwencji, które były związane z brakiem respektowania aktualnych obostrzeń. Dla 9 osób takie interwencje zakończyły się nałożeniem mandatu karnego, natomiast przeciwko 5 osobom zostaną skierowane wnioski ukarania do sądu - mówi sierż. Wojciech Zeszot z biura prasowego policji w Pile

W ostatnich trzech dniach złotowscy policjanci mandatami ukarali natomiast 28 osób, które nie zakrywały ust i nosa przy pomocy maseczki. Kara za brak poszanowania dla tego obowiązku może wynieść nawet 500 zł.
- Policyjnych kontroli należy spodziewać się w sklepach, na deptakach i w pozostałych miejscach uczęszczanych przez naszych mieszkańców. Funkcjonariusze nadal będą uświadamiać jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących zasad i ograniczeń w walce z koronawirusem - przestrzega podkom. Maciej Forecki, oficer prasowy policji w ZłotowieJeżeli osoba odmówi przyjęcia mandatu, sprawa trafia do sądu. A jak informuje stowarzyszenie sędziów polskich Iustitia, mandaty nakładane za brak maseczki są już zgodne z prawem. Obowiązek zakrywania ust i nosa wynika z rozporządzenia Rady Ministrów z 19 marca 2021, które zostało wydane na podstawie delegacji ustawowej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group