Paweł Kubica wylicytował na rzecz WOŚP jeden dzień w naszej redakcji

04.03.2021   Autor: Artur Maras
1147---148
W TV ASTA gościliśmy w środę zwycięzcę licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 11-letni Paweł Kubica spędził w naszej stacji dzień, poznając pracę w mediach.

TV ASTA od lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

- W tym roku nie było inaczej. Postanowiliśmy na licytacje wystawić taki dzień w telewizji, żeby poznać telewizję od kulis, jak to wszystko wygląda, jak powstają programy, jacy ludzie tu pracują - mówi Paweł Różycki, dyrektor programowy TV ASTA. 

Zwycięzcą licytacji został 11-letni Paweł Kubica. Licytowali za niego... rodzice. 

- Wszystko zaczęło się od pasji naszego syna. Rok temu zauważyliśmy, że interesuje się pracą dziennikarza, telewizją i zachęcił nas żebyśmy oglądali wspólnie wydania Informacji TV ASTA. W ten sposób zaczęła się jego przygoda z dziennikarstwem - opowiada Sylwia Kubica, mama Pawła. 

Marzeniem chłopca było to, aby zobaczyć jak wygląda praca w telewizji.

Grafik wizyty był napięty. Paweł dowiedział się jak powstaje materiał informacyjny i jak wygląda praca reportera w terenie.

- W reżyserce byłem też, w lektorni i tam mówiłem do mikrofonu, i byliśmy też u pana montażysty, gdzie kolorowałem pliki - opowiada Paweł Kubica, zwycięzca licytacja WOŚP. 

Co wywarło na nim największe wrażenie?

- Chyba greenbox najbardziej mi się spodobał, bo tam można zrobić tak, że można być niewidzialnym, jak założy się coś zielonego - opowiada Paweł. 

Ot magia telewizji. W trakcie wizyty w redakcji chłopcu towarzyszyła mama.

- Ogromna radość i naprawdę spełnienie marzeń i myślę, że dla każdego rodzica to jest takie ważne, żeby pomagać rozwijać dziecku swoje pasje - tłumaczy Sylwia Kubica. 

Kto wie może za kilkanaście lat Paweł pojawi się na szklanym ekranie?

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group