Bronisława Hałaburda z Piły skończyła sto lat

03.03.2021   Autor: Redakcja
717---514
1 marca pilanka obchodziła urodziny. Zdradziła też receptę na długowieczność: kochająca i ciepła rodzina, praca, realizacja pasji, pogoda ducha oraz zdrowe i tradycyjne odżywianie. 

Bronisława Hałaburda pochodzi z Kresów Wschodnich II Rzeczpospolitej. Do Piły z całą rodziną przyjechała w sierpniu 1945 roku, ze Swojatycz pod Baranowiczami (dzisiejsza Białoruś). Z pociągu, który wiózł repatriantów z Poznania do Szczecinka, w Pile wysiadło pięć rodzin. Jak mówi pani Bronisława, życie w zrujnowanym i ograbionym mieście nie było łatwe. Jednak dzięki pracowitości i zapobiegliwości rozpoczęli nowe i jak podkreśla jubilatka, dobre życie.

Mimo, że obowiązków nie brakowało, pani Bronisława znajdowała czas na realizowanie swojej wielkiej pasji, jaką jest śpiewanie. Od 1947 roku występowała w chórze kościelnym, a od 1958 roku przez dziesiątki lat była podporą chóru „Halka” i obecnie jest najstarszą żyjącą artystką, najbardziej znanego i zasłużonego pilskiego zespołu śpiewaczego.  Z „Halką” występowała na wielu scenach polskich, a także koncertowała we Francji, w Belgii i w Niemczech. Dzisiaj nadal z przyjemnością słucha muzyki.
Pilanka wychowała czworo dzieci i doczekała się 7 wnuków, 4 prawnuków i 2 praprawnuków, a życzenia złożył jej prezydent miasta Piotr Głowski oraz starosta Eligiusz Komarowski. 

fot. i opr. Urząd Miasta w Pile 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group