Rośnie poziom wody w rzekach

23.02.2021   Autor: Redakcja
243---46
Rośnie poziom wody w rzekach na południu kraju. Hydrolodzy ostrzegają przed lokalnymi podtopieniami. Dla naszej części regionu zagrożenia na razie nie ma. Noteć oraz jej dopływy są na średnim i niskim poziomie. 

- Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie wydał żadnych ostrzeżeń hydrologicznych, mogących mieć wpływ na sytuację hydrologiczną na Noteci i w ciągu najbliższych godzin, dla dolnego odcinka Noteci prognozowana jest stabilizacja natomiast na górnym odcinku prognozowana jest stabilizacja oraz miejscowe wzrosty - tłumaczy Edyta Rynkiewicz, rzecznik prasowy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy. 
Na Noteci Dolnej w części uregulowanej od Nakła do Ujścia zarejestrowano spadki do 4 cm, a poniżej Ujścia, w Wieleniu, Krzyżu, Rosku, czy w Czarnkowie zaobserwowano wzrosty sięgające 10 cm. W zlewni rzeki Łobżonki odnotowano niewielki wzrost do 3 cm z wahaniami do 7 cm.

W zlewni rzeki Gwdy, na górnym odcinku zaobserwowano spadek do 8 cm z wahaniami do 15 cm, więc Gwda znajduje się w strefie stanów niskich.

W ciągu najbliższej doby dla dolnego odcinka Noteci i jego dopływów prognozowana jest stabilizacja, a także wzrosty spowodowane spływem wód roztopowych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group