Szerokopasmowy Internet popłynął do kilkuset nowych miejscowości

18.02.2021   Autor: Artur Maras
683---232
Szerokopasmowy Internet popłynął do kilkuset nowych miejscowości aż w pięciu powiatach północnej Wielkopolski. Firma Asta-Net zakończyła tym samym dużą inwestycję z wykorzystaniem unijnych funduszy w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Dotyczy on likwidacji tzw. białych plam na terenie kraju i zmniejszaniu internetowego wykluczenia.

Projekt obejmował podłączenie do szerokopasmowego Internetu ponad 17 tys. gospodarstw domowych oraz 80 szkół w kilkuset miejscowościach, w tym m.in. w Wągrowcu, Trzciance czy Chodzieży. Ważne były tu także wsie. Łącznie firma Asta-Net stworzyła ponad 800 km sieci światłowodowej.

- Technologia światłowodowa jest obecnie najnowocześniejszą technologią przesyłu danych stworzoną przez człowieka, odporna na jakiekolwiek zakłócenia z zewnątrz. Najbezpieczniejszą też - zapewnia Łukasz Hetman, członek zarządu Asta-Net. 

A do tego wręcz o nieograniczonych możliwościach przesyłu danych. Ma być szybciej, nowocześniej i mniej awaryjnie.

- Bardzo zależy nam na tym aby lokalne społeczności miały dostęp do szerokopasmowego internetu, co powoduje, ze ten kontakt  z e-światem jest lepszy i nadrabiamy bardzo szybko zapóźnienia cyfrowe, które w Polsce są dosyć widoczne. Także Asta jest taką firmą, która mocno wspiera ten rozwój - mówi Krzysztof Burmer, dyrektor Sprzedaży i Marketingu Asta-Net. 

Wartość projektu to ponad 46,5 mln zł, z czego dofinansowanie to 27, 3 mln zł. Pieniądze pochodziły z programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group