Dziś dzień kota. Pilskie schronisko zachęca do adopcji

17.02.2021   Autor: Redakcja
1403---408
Koty w schronisku również obchodzą swoje święto, a pracownicy Miluszkowa przypominają: "Nie kupuj, adoptuj". Dzień Kota obchodzony jest w Polsce od 2006 roku, zawsze 17 lutego. To doskonała okazja, aby tego dnia szczególnie pomóc bezdomnym zwierzętom, wesprzeć schroniska lub sprawić drobny prezent swojemu kotu.

W ciągu dwóch lat nowych właścicieli i kochające domy znalazły 172 koty z pilskiego schroniska. 

- Dzień Kota został ustanowiony w konkretnym celu. Pomysłodawcy tego dnia chcieli zwrócić uwagę na krzywdy i niebezpieczeństwa na jakie są narażone koty - wyjaśnia Alicja Dorsch z Pilskiego Schroniska dla Zwierząt Miluszków. - Święto ma zachęcić do pomocy bezdomnym i chorym zwierzętom oraz podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka. Każdego roku miłośnicy kotów organizują różnego rodzaju zbiórki karmy, różnego rodzaju wystawy, kiermasze, targi, a także wydarzenia promowane przez stowarzyszenia i organizacje działające na rzecz tych zwierząt. Zawsze nasi podopieczni dostają z okazji swojego święta prezenty od darczyńców. Najczęściej są to zabawki, żwirek dla kotów czy karmę. Serdecznie za takie prezenty dziękujemy wszystkim, którym bliskie jest dobro zwierząt - dodaje Alicja Dorsch. 

Pracownicy pilskiego schroniska zapewniają, że posiadanie kota to spore korzyści. Dlatego namawiają do adopcji zwierzaka. Na FB schroniska i Fundacji Miluszków znaleźć można zdjęcia i opisy miluszkowych kotów gotowych do adopcji.
- Niektórzy mówią, że koty są wyjątkowe i bardzo inteligentne, inni, że zawsze chodzą własnymi drogami. Jeszcze inni, że lubiące łasić się koty zawsze z czasem stają się pełnoprawnymi członkami rodziny i zazwyczaj zajmują coraz więcej miejsca na naszych kanapach czy łóżkach - mówi Alicja Dorsch.

Osoby zainteresowane adopcją Basiora, Mony, Aleksa, Mai, Klemensa, czy Śnieżki mogą kontaktować się ze schroniskiem (adopcje@schronisko.pila.pl lub poprzez wiadomość prywatną na FB). Osoby, które chcą wesprzeć koci świat z Pilskiego Schroniska mogą wpłacać pieniądze na konto Fundacji Miluszków.

Dane do przelewu
Santander Bank Polska S.A.
34 1090 2590 0000 0001 4286 3507
IBAN:34109025900000000142863507
Tytuł przelewu „Darowizna”
SWIFT: WBKPPLPP

opr. i fot. pilskie schronisko dla zwierząt 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group