Radni uchwalili budżet

07.02.2021   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
523---91
Pierwsza sesja w nowym miejscu i pierwsza pod nowym przewodnictwem. W dodatku podczas czwartkowej sesji trzcianeccy radni uchwalili budżet na rok bieżący.

W Centrum Integracji Społecznej z zachowaniem dystansu społecznego i pod przewodnictwem nowego przewodniczącego Roberta Matkowskiego odbyła się sesja rady Miejskiej w Trzciance. Robert Matkowski zastąpił odwołanego przez radę Adriana Hałuszkę. Nowy przewodniczący na swoją pracę ma plan.

Częste kontakty z mieszkańcami i wręcz namawianie mieszkańców do wyrażania swoich opinii poprzez petycje. Myślę, że jestem z tego akurat znany. Będę się starał radnych wyciągnąć z tej Trzcianki i pojechać na sołectwa, robić tam sesje wyjazdowe, ponieważ wzorem lat ubiegłych takie rzeczy się odbywały. Myślę, że należy wrócić do dobrych wzorców - mówi Robert Matkowski, przewodniczący RM Trzcianki.
Ale kluczowym dla czwartkowej sesji było podjęcie uchwały o budżecie na rok 2021. Poprzedzone naniesieniem autopoprawek i ożywioną dyskusją głosowanie pozwoliło na przyjęcie budżetu zabezpieczającego 6 mln zł na inwestycje. 

Cieszę się, że udało się taki budżet wypracować. Owszem, on będzie się bardzo zmieniał w trakcie roku i myślę, że bardzo go wzbogacimy, szczególnie o środki zewnętrzne, bo dużo wniosków napisaliśmy - tłumaczy Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki

A tegoroczne inwestycje nie będą tak spektakularne, jak przebudowa centrum miasta. Plan za to zakłada wiele mniejszych prac, szczególnie na obszarach wiejskich – jak choćby centrum edukacji ekologicznej w Rychliku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group