Piła zwalnia przedsiębiorców z opłaty koncesyjnej za alkohol

03.02.2021   Autor: Michał Kępiński
795---448
Piła postanowiła wesprzeć przedsiębiorców z branż, które najbardziej ucierpiały w wyniku wprowadzonych obostrzeń. Po obniżeniu czynszu w gminnych lokalach użytkowych teraz przyszedł czas na zwolnienie z opłaty koncesyjnej za alkohol.

To jest tak zwane kapslowe, o którym wszyscy mówią. W naszym wypadku to około 1,8 mln złotych, więc duże pieniądze również w tym wypadku dla samych przedsiębiorców, którzy prowadzą gastronomię, czyli restauracje, kawiarnie, puby i sprzedają w części hotelowej, to też dziesiątki tysięcy złotych, które mogą pozostać i uważamy, że to jest ten moment w którym powinny one pozostać w ich kieszeniach - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Piła tym samym dołączy do takich miast jak Bytom, Chorzów, Katowice czy Gdynia. By tak się jednak stało na najbliższej nadzwyczajnej sesji radni muszą przyjąć projekt uchwały o zwolnieniu z opłaty koncesyjnej. Zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości przedsiębiorcy sprzedający napoje alkoholowe opłacają roczne zezwolenie w trzech równych ratach. Przepisowo termin pierwszej płatności przypada na ostatni dzień stycznia. I to właśnie z niej firmy zostaną zwolnione. Ci, którzy opłatę już uiścili otrzymają zwrot pieniędzy.
Miasto przedłużyło także do końca lutego możliwość obniżenia czynszu w gminnych lokalach użytkowych o 50% dla firm najbardziej dotkniętych skutkami pandemii. Prezydent Piotr Głowski zapewnił również, że stawki podatku od nieruchomości oraz od środków transportowych w 2021 roku nie zostaną podwyższone, choć Ministerstwo Finansów daje gminom taką możliwość.

fot. Mabel Amber z Pixabay 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group