Asta Video Fest

Stuletni wolontariusz WOŚP z Piły

31.01.2021   Autor: Redakcja
678---64
Setne urodziny obchodzi dziś Marian Depcik. Jubilat przez wiele lat był wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która dziś znowu gra. W tym roku wolontariusze zbierają na dziecięcą laryngologię, otolaryngologię i diagnostykę głowy.

Marian Depcik był związany także z Klubem Seniora Zacisze przy Regionalnym Centrum Kultury w Pile, gdzie dziś tradycyjnie mieści się sztab WOŚP. 

- Panu Marianowi w tak wspaniałym dniu życzymy pomyślności, szczęścia i przeżycia w zdrowiu kolejnych pięknych rocznic - mówi prezydent Piły Piotr Głowski. 

W tym roku WOŚP przebiega pod hasłem „Finał z głową”. Chodzi oczywiście o aktualną sytuację związaną z epidemią koronawirusa. Sztaby musiały ograniczyć większość wydarzeń i koncertów i przejść w tryb zdalny. W pilskim RCK finał na żywo rozpocznie się o godz. 15.00. 
SZCZEGÓŁOWY PLAN WOŚP W REGIONIE 

Transmisja także na Facebooku asta24 oraz Regionalnego Centrum Kultury. Tego dnia na ulice Piły wyjdą wolontariusze. Przez epidemię mniej niż przed rokiem. Łącznie będzie to niemal 200 osób. RCK uruchomi także mobilne sztaby, które dotrą na wszystkie pilskie osiedla. 

fot. Urząd Miasta w Pile 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group