WOŚP zagra już w niedzielę. Dokładny plan

28.01.2021   Autor: Artur Maras
2454---63
Już w niedzielę 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Także w naszym regionie. Przez pandemię w zmienionej formule. Nadal jednak chodzi o uzbieranie jak największej kwoty. W tym roku na dziecięcą laryngologię, otolaryngologię i diagnostykę głowy.

W tym roku WOŚP przebiega pod hasłem „Finał z głową”. Chodzi oczywiście o aktualną sytuację związaną z epidemią koronawirusa. Sztaby musiały ograniczyć większość wydarzeń i koncertów i przejść w tryb zdalny. W Regionalnym Centrum Kultury w Pile trwa fotografowanie gadżetów, które trafią na licytację.

- Odbywają się dwie aukcje. Jedna, która jest dedykowana Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, która będzie się odbywała na Allegro i równocześnie aukcja, czy też zabawa w trzy sejfy. Oczywiście będziemy ze sceny mówili na czym ta zabawa polega - mówi Stanisław Dąbek, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Pile. 

Z ciekawostek do wylicytowania m. in. przelot nad Piłą czy szansa poznania pracy telewizji od kuchni.

- Wstawiamy na licytację dzień pracy w TV ASTA. Oczywiście pracy w cudzysłowie, bo chodzi o pewną przyjemność poznania tego co się dzieje, co się robi, można samemu spróbować coś stworzyć tak żeby była to dobra zabawa - zachęca Paweł Różycki, dyrektor programowy TV ASTA. 

I to w szczytnym celu.

- Transmisja na antenie TV ASTA startuje o godz. 15. Relacje ze sztabu Regionalnego Centrum Kultury. Na scenie odbywać się będą występy, nie zabraknie rozmów oraz zaproszeń do licytacji. Mimo, że bez publiczności to będzie się działo. Oglądajcie, bawcie się wspaniale i pamiętajcie, że gramy do końca świata i jeden dzień dłużej. Cześć Siema! - mówi Jerzy Owsiak, pomysłodawca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Transmisja także na Facebooku asta24 oraz Regionalnego Centrum Kultury. Tego dnia na ulice Piły wyjdą wolontariusze. Przez epidemię mniej niż przed rokiem. Łącznie będzie to niemal 200 osób. RCK uruchomi także mobilne sztaby, które dotrą na wszystkie pilskie osiedla. Orkiestrę wsparł również prezydent miasta.
- Przed nami wyprawa na Marsa, do tego w komplecie Piła z powietrza, wody i lądu - poleca Piotr Głowski, prezydent Piły. 

Bo oprócz wizyty w bazie Lunares na pilskim lotnisku, osoba która wygra licytację wraz z maksymalnie trzema osobami towarzyszącymi, przeleci się także szybowcem nad Piłą, przejedzie pancernym wozem, a także zanurkuje w jeziorze. Drugi pilski sztab także nie odpuszcza. Jego największa atrakcją jest...

- Koszulka Michała Kubiaka, która już jest wylicytowana za ponad 2 tys. a mamy obiecane od niego, że za taką kwotę zostanie wylicytowana on podwoi tę kwotę i wpłaci na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - tłumaczy Blanka Ratajczyk, szefowa sztabu WOŚP w SP nr 11 w Pile. 

A to nie wszystko.

- Licytacji mamy ponad 130. Każdy znajdzie coś dla siebie. Staraliśmy się je stworzyć w taki sposób, aby licytować rzeczy unikatowe. Rzeczy, których nie da się na co dzień kupić, bo one stanowią największą wartość. Wyprawa z Jarkiem Ramuckim w takie tajemnicze miejsca Nadleśnictwa Zdrojowa Góra, czy wyprawa tropem wilków - poleca Paweł Kądziela, organizator licytacji WOŚP w sztabie w SP 11. 

Aukcje te można znaleźć na stronie www.licytacje-wosp.pl. Wielka Orkiestra gra także w Czarnkowie.

- Nasz sztab skupia w tym roku 142 wolontariuszy, którzy pojawią się na ulicach Czarnkowa, ale nie tylko, bo także kilkunastu okolicznych miejscowości - mówi Paweł Zajda, szef Sztabu WOŚP w Czarnkowie.

Część także na rowerach. Tu także transmisja online na Facebooku Miejskiego Centrum Kultury. Tam liczne atrakcje i licytacje. Ktoś stał się już np. właścicielem tony peletu w atrakcyjnej cenie. W Trzciance natomiast...

- Będzie punkt na Placu Kościuszki, gdzie będzie namiot w którym będzie można kupić kartki okolicznościowe, ciasta zapakowane od naszych trzcianeckich cukierników - wymienia Anna Lewandowska, szefowa sztabu WOŚP w Trzciance. 

Na ulice miasta wyjdą wolontariusze z puszkami. Tak jak w Wałczu, który gra na rzecz WOŚP i w tym roku. Nie zabraknie licytacji w tym tego oryginalnego fotela z kina Tęcza, które już za chwile przejdzie generalny remont.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group