Poszukiwało go 19 jednostek policji w kraju. Oszust wpadł w Pile

14.01.2021   Autor: Redakcja
549---376
Policjanci z Piły zatrzymali 28-latka, który oszukiwał ludzi na terenie całego kraju. Sprawca posługiwał się podrobionymi potwierdzeniami przelewów i w ten sposób otrzymywał towar, za który w rzeczywistości nie płacił. Mężczyzn był poszukiwany przez 19 jednostek policji z całego kraju.

28-letni oszust skontaktował się z mieszkanką Piły, która wystawiła internetową ofertę sprzedaży akcesoriów kosmetycznych wraz z wyposażeniem salonu. Całość wyceniono na kwotę blisko 5 tys. złotych.

- Sprawca oszukał sprzedającą wysyłając jej podrobione potwierdzenie przelewu bankowego. Zanim pokrzywdzona zorientowała się, że nie otrzymała pieniędzy na konto, zdążyła przekazać kupującemu oferowany sprzęt. Śledczy prowadzący sprawę ustalili, że zatrzymany od pewnego czasu nie miał stałego miejsca pobytu. Przez ostatni rok sprawca posługując się tą samą metodą podrabianych przelewów oszukiwał kolejne osoby w Polsce - informuje mł. asp. Jędrzej Panglisz, rzecznik prasowy pilskiej policji. 
Mężczyzna był poszukiwany przez 19 jednostek policji na terenie całego kraju. Funkcjonariusze odzyskali utracone mienie, które w całości zostało zwrócone pokrzywdzonej pilance. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 28-latek usłyszał zarzuty i grozi mu kara do 8 lat więzienia. 

fot. KPP Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group