Asta Video Fest

Rekrutacja do pierwszego żłobka w gminie Czarnkowie

13.01.2021   Autor: Redakcja
499---338
W lutym rusza pierwszy żłobek w Gminie Czarnków finansowany ze środków Unii Europejskiej. Nowa placówka powstała w Gajewie 35 w budynku należącym do Gminy Czarnków. Trwa rekrutacja. 

Z dotacji z WRPO 2014+ sfinansowano koszty związane z adaptacją i dostosowaniem pomieszczeń na potrzeby żłobka, meble, pomoce dydaktyczne i zabawki. Pieniądze wystarczą też na pokrycie bieżących kosztów funkcjonowania  przez dwa lata. 

- Pobyt dziecka w żłobku jest bezpłatny. Opiekun dziecka będzie ponosił jedynie opłaty z tytułu wyżywienia dziecka w wysokości 8 zł za dzień pobytu dziecka w żłobku. Celem projektu jest utworzenie w Gminie Czarnków 16 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 oraz finasowanie przez 24 miesiące ich bieżącego funkcjonowania, umożliwiając rodzicom doświadczającym trudności na rynku pracy z powodu opieki nad dzieckiem do lat 3, utrzymanie lub znalezienie zatrudnienia - informuje Agnieszka Henke, koordynator projektu. 
Z projektu mogą skorzystać osoby zatrudnione, w tym przebywające na urlopie macierzyńskim, wychowawczym, rodzicielskim, ojcowskim oraz osoby bezrobotne i bierne zawodowo. Rekrutacja trwa do 27 stycznia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group