Nowe osiedle w Pile

29.11.2020   Autor: Artur Maras
1150---282
Centrum Strzeleckie Tarcza w Pile do zamknięcia? To już pewne. Przy al. Powstańców Wielkopolskich powstanie... nowe osiedle mieszkaniowe - ogłosił prezydent Piły.

Osiem lat temu Tarcza przeszła gruntowny remont za ponad 10 mln złotych. Obiekt stał się jednym z najnowocześniejszych w kraju. Jednak zainteresowanie strzelnicą miało być nikłe, a koszty utrzymania obiektu duże. Zapadła więc decyzja o zamknięciu strzelnicy. Przez dwa lata nie działo się tu nic. Teraz pojawił się pomysł, aby wybudować tu osiedle.
Miasto prowadziło rozmowy o przejęciu strzelnicy z wojskiem i policją. Te zakończyły się jednak fiaskiem. Zainteresowanie przejęcia obiektu wyraził pilski starosta.

- Okazało się, że miasto zamierza przeznaczyć nam nie tylko te 4 ha, strzelnic i tego obszaru wokół, ale zamierza nam przeznaczyć kilkanaście hektarów, które tam się znajdują. My oczywiście jako powiat pilski, bylibyśmy zainteresowani tym pozostałym obszarem natomiast na pewno nie za taką kwotę - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
Czyli 14 milionów złotych. Tyle zdaniem miasta warty jest cały 17 ha teren wraz z budynkiem strzelnicy. Zapadła więc decyzja o przeznaczeniu terenu na inny cel. Powstanie tu osiedle bloków o niskiej zabudowie. Sama strzelnica znajdzie nowe przeznaczenie.

- Budynki nadają się idealnie do tego i pewnie będziemy chcieli je jak najszybciej wykorzystywać by pełniły funkcję miejskie, społeczne, od żłobka przez przedszkole, gabinety lekarskie, fryzjera, to wszystko co będzie służyło mieszkańcom tego przyszłego osiedla - zapewnia Piotr Głowski, prezydent Piły.

Któremu nadano roboczą nazwę osiedla Leśnego. Zanim jednak tak się stanie konieczne są zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. Zdaniem prezydenta Piły nie ma obawy, że Agencja Mienia Wojskowego, która przekazała gminie teren z zastrzeżeniem wykorzystania go do celów sportowych zakwestionuje te plany.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group