10 mln euro trafi do Złotowa?

13.11.2020   Autor: Jakub Sierakowski
197---15
Gra o 10 milionów euro wchodzi w finałowy etap. Złotów stara się o te środki w ramach funduszy norweskich. Miasto złożyło właśnie finalny wniosek w ramach tego konkursu.

- Przypominamy, że dlatego jesteśmy w tym konkursie, już w drugim etapie, bo wizja „Złotów Wielkopolskie Zdroje” została zaakceptowana. Ta wizja została podczas prac nad wnioskiem skorygowana. Nadal jednak pokazuje nasze miasto jako centrum historycznej Krajny, czyli to, że troska o kulturę i wykorzystanie naszej tożsamości jest niezbędne do rozwoju. Nasze miasto jest ma być także miastem, które mocno zwraca uwagę na pewną nie należność energetyczną, na troskę o klimat - mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa. 
Ogólnie we wniosku zawarto 3 strategiczne cele: Złotów jako miasto - park, wykorzystujące OZE, oferujące atrakcyjne miejsca pracy oraz lider usług rehabilitacyjno-zdrowotnych w Wielkopolsce. Jeżeli chodzi o konkretne zadania, spośród ponad 700 zgłoszonych przez mieszkańców, postawiono na 37. m.in. montaż paneli fotowoltaicznych na obiektach publicznych, remont budynków przy wieży ciśnień, budowę tężni solankowej, czy odwierty geologiczne do poszukiwania surowców leczniczych.

Wartość wszystkich projektów to ponad 37 milionów złotych. Ogółem w konsultacjach wzięło udział około 4 tysięcy osób. Wyniki mają być znane w I kwartale przyszłego roku - prawdopodobnie w marcu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group