Sklepiki szkolne pozbawione pomocy państwa

29.10.2020   Autor: Czytelnik asta24
747---992
Rząd pominął branżę sklepików szkolnych w nowej tarczy dla przedsiębiorców. To oznacza, że właściciele sklepików szkolnych nie mogą liczyć choćby na zwolnienie z ZUS, czy na postojowe i bezzwrotne dofinansowanie. 

O pomocy dla małych i mikroprzedsiębiorców mówił Mateusz Morawiecki. Przedsiębiorcy branży gastronomicznej, rozrywkowej, zdrowia fizycznego i sprzedaży detalicznej - w listopadzie zwolnieni będą ze składek ZUS za listopad. Chodzi o branże poszkodowane w wyniku tzw. drugiej fali epidemii. 
-  Proszę o uwzględnienie branży sklepików szkolnych w nowej tarczy antykryzysowej. Od września nie wszystkie szkoły wyraziły zgodę na otwarcie sklepików. Udało się to w niewielu miejscach, a i tak, jak się okazuje, na krótko. W tej chwili w szkołach średnich mamy nauczanie zdalne, w szkołach podstawowych zostały tylko dzieci z klas 1-3. Uniemożliwia to prowadzenie rentownej działalności gospodarczej. W Polsce jest około 40 000 szkół, w których uczy się ponad 3 mln uczniów. Od 2016 roku sklepiki szkolne zostały objęte specjalnym rozporządzeniem Ministra Zdrowia dot. żywienia w szkołach, stając się prawdziwymi ambasadorami zdrowego żywienia. Sklepiki szkolne przeszły gruntowne zmiany, wiele z nich zakończyło działalność, prowadzenie tego biznesu przejęli często pasjonaci, niemniej status – działalność gospodarcza, której celem jest zysk – pozostał niezmienny. Płacimy czynsze, ZUS-y, zatrudniamy pracowników. Od marca tego roku część z nas zawiesiła działalność, licząc na poprawę sytuacji i realne wsparcie państwa. W tej chwili, by przetrwać potrzebujemy pomocy. Wnioskuję, by firmy handlowe prowadzące działalność w jednostkach oświaty były objęte zwolnieniami z ZUS i postojowym do momentu stabilizacji sytuacji i możliwości rentownego prowadzenia działalności. Prosimy o dopisanie pkd 47,11 i 47,19 - napisała do redakcji pani Grażyna z Piły. 

Tym bardziej, że najgorsze dopiero ma nadejść. Grozi nam pełen lockdown? 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group