Zwolnienie ze składek ZUS i bezzwrotna dotacja dla przedsiębiorców

27.10.2020   Autor: Redakcja
937---316
Zwolnienie ze składki ZUS, postojowe i bezzwrotne dotacje dla przedsiębiorców m.in. branży gastronomicznej, usługowej typu fitness, czy rozrywkowej czyli tych poszkodowanych w związku z nowymi ograniczeniami pandemicznymi. 

Przedsiębiorcy branży gastronomicznej, rozrywkowej, zdrowia fizycznego i sprzedaży detalicznej - w listopadzie zwolnieni będą ze składek ZUS za listopad. Chodzi o branże poszkodowane w wyniku tzw. drugiej fali epidemii. 

- Oferujemy postojowe dla utrzymania zatrudnienia, bezzwrotne dotacje do 5 tys. zł dla mikrofirm i zwolnienie z opłaty targowej za 20021 rok z jednoczesną rekompensatą dla samorządów - mówił premier Mateusz Morawiecki. 

Wystarczy, że przedsiębiorca osiągnie o 40 proc. mniejszy przychód w porównaniu do ubiegłego roku i już może liczyć na pomoc państwa. 

- Już w listopadzie możemy zmienić obostrzenia, jeśli liczba zakażeń spadnie dopuścimy do funkcjonowania tych przedsiębiorców, teraz ograniczanych przez pandemię. Ale jeżeli się tak nie stanie, to również na kolejne miesiące będziemy dokonywać zmian - mówił premier. 
Wartość tej pomocy premier oszacował na pond 1,8 mln zł. 

- Te elementy wsparcie mają służyć temu, żeby przedsiębiorcy mogli się do tego arcytrudnego czasu dostosować. Prócz tego dostępne będą długoterminowe pożyczki gwarancje dla tych chcących korzystać z programów inwestycyjnych - dodawał. 

- Niezależnie od działań działań pracujemy nad strategią w perspektywie kilku lat. Dialog z przedsiębiorcami będzie kontynuowany - zapewniał wicepremier Jarosław Gowin. 

fot. Kancelaria Premiera 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group