Sprzedawali wypożyczony sprzęt budowlany

28.10.2020   Autor: Redakcja
504---342
Dwóch mężczyzn wypożyczało sprzęt budowlany od firm z powiatu pilskiego. Zamiast oddać, sprzedawali go dalej. Policja zatrzymała ich na terenie ogrodów działkowych w Gdańsku, gdzie się ukrywali.

30 i 44-latek posługując się cudzym dowodem osobistym wypożyczali sprzęt budowlany. Ich łupem padły m. in. zagęszczarka oraz młoty elektryczne. Właściciele nieoddanych sprzętów zgłosili sprawę na policję. Kryminalni z Piły rozpoczęli śledztwo.

- Funkcjonariusze ustalili, że dwaj przestępcy działali na terenie całego kraju. W połowie października br. kryminalni zatrzymali 30 i 44-latka. Sprawcy ukrywali się w Gdańsku na terenie ogrodów działkowych. To tam przechowywali częścią skradzionych sprzętów budowlanych m. in. zagęszczarkę oraz młoty elektryczne. Dodatkowo przy mężczyznach znaleziono ponad 100 gramów amfetaminy i 35 gramów marihuany - relacjonuje mł. asp. Jędrzej Panglisz, oficer prasowy pilskiej policji
Straty jakie spowodowali swoim działaniem przestępcy to kwota co najmniej 22 tys. złotych. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Chodzieży mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

info: KPP Piła, mł. asp. Jędrzej Panglisz

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group