Dzielili amfetaminę pod mostem kolejowym

20.10.2020   Autor: Redakcja
461---142
Funkcjonariusz po służbie wspólnie zatrzymał dilera narkotykowego. Podczas ujęcia mężczyzna przygotowywał narkotyki do dalszej sprzedaży. 24-latkowi z gminy Wyrzysk grozi teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wspólnie z nim zatrzymano nieletniego.

W miniony weekend policjant Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu, który na co dzień realizuje zadania służbowe w pilskiej jednostce zatrzymał dilera narkotykowego.

- W dniu wolnym od pracy w miejscowości Łobżenica funkcjonariusz wspólnie ze swoim znajomym zauważył pod mostem kolejowym dwóch podejrzanych mężczyzn. Okazało się, że jeden z nich właśnie porcjował biały proszek, do jednego z ponad stu przygotowanych woreczków strunowych. Przy mężczyznach leżała również waga elektroniczna oraz telefony komórkowe, na których widoczne były ślady białej substancji - relacjonuje mł. asp. Jędrzej Panglisz, rzecznik prasowy pilskiej policji. 
Policjant wylegitymował się i zatrzymał podejrzanych do momentu przyjazdu policyjnego patrolu.

- Dorosły mężczyzna oraz jego nieletni towarzysz trafili do Komisariatu Policji w Wyrzysku. Mundurowi zabezpieczyli wszystkie znalezione przy nich przedmioty, a wykonane badania potwierdziły, że biały proszek to amfetamina o wadze ponad 33 gramów - dodaje policjant. 

24-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk usłyszał już zarzut posiadania oraz udzielania narkotyków innym osobom. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dalszym losem nieletniego zajmie się sąd rodzinny.

fot. KPP Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group