Żłobek przy ul. Spacerowej w Pile nieczynny

16.10.2020   Autor: Redakcja
929---428
Żłobek przy ul. Spacerowej w Pile od dziś do poniedziałku włącznie będzie nieczynny - ma to związek z kwarantanną pracowników po kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem. 

Żłobek przy ul. Grabowej w Pile działa normalnie. 

- Dziś pani dyrektor żłobka złożyła wniosek o zamknięcie oddziału przy ul. Spacerowej w Pile. Kwarantanna pracowników potrwa do 19 października. Wydaliśmy też kilka decyzji dotyczących przejścia w tryb pracy zdalnej dla kilku klas ze szkół na terenie powiatu. W tej chwili mamy 27 hospitalizowanych osób, w kwarantannie 728, w izolacji domowej 154 i jedna w izolatorium. Jest też dobra wiadomość. Mamy 26 ozdrowieńców, w tym większość stanową pensjonariusze z DPS-u w Chlebnie - tłumaczy  Danuta Kmieciak, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile. 

Wśród nowych przypadków zakażeń są przedstawiciele różnych zawodów, w tym szkół i przedszkoli. Do godz. 9.00 (dobowe pomiary odbywają się od godz. 9.00 do 9.00 dnia następnego) było 28 przypadków w tym 9 mężczyzn i 19 kobiet w większości z Piły. Ale już o godz. 11.00 liczba ta wzrosła o kolejne 43 przypadki tylko na terenie powiatu pilskiego. 
Studenci Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile przechodzą na tryb zdalny.

- Decyzją JM Rektor Pani Prof. dr hab. Bogumiły Kaniewskiej od 17 października 2020 roku kształcenie na całym Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu będzie odbywało się w sposób zdalny. Biuro Obsługi Studentów przekaże studentom dalsze informacje odnośnie organizacji zajęć. Będą one odbywały się synchronicznie (zgodnie z planem zajęć) i asynchronicznie (w ustaleniu z prowadzącymi) - czytamy w komunikacie na stronie uczelni. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group