Ponad 50 najwybitniejszych polskich sportowców przyjedzie do Wałcza

14.10.2020   Autor: Michał Kępiński
684---216
Centralne Uroczystości Dni Olimpijczyka w Wałczu. Miasto od 15 do 17 października będzie gościć ponad 50 najwybitniejszych polskich sportowców. W programie imprezy między innymi konferencja naukowa, piknik rodzinny, czy spotkania z olimpijczykami.

Nasi olimpijczycy trafią do 7 szkół wałeckich zarówno będących w gestii burmistrza i starosty, średnio od 5 do 7 olimpijczyków powinno do nich trafić. Tam jest okazja się wygadać, powiedzieć dlaczego zostali olimpijczykami jako zachęta - mówi Stanisław Kopeć, prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej. 

Aż 36 olimpijczyków pochodzi z Wałcza, albo tu budowali swoją formę sportową i zdobywali wiedzę w Szkole Mistrzostwa Sportowego. To jeden z powodów dla, których miasto stanie się gospodarzem Centralnych Uroczystości Dni Olimpijczyka. Te rozpoczną się w czwartek konferencją naukową „Transgraniczna problematyka ruchu olimpijskiego na Pomorzu Zachodnim”.
W piątek oficjalna inauguracja, sztafeta, zapalenie znicza i odśpiewanie hymnu olimpijskiego. Wieczorem Gala Sportu na której zostaną wręczone nagrody, medale i odznaczenia ministra sportu. Sobota przebiegnie pod hasłem pikniku rodzinnego. Zaplanowano między innymi bieg im. Zdzisława Krzyszkowiaka, czy spotkanie ze sportowcami w Kawiarence Olimpijskiej. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa pt. „Wałeccy Olimpijczycy 1948-2016” w Muzeum Ziemi Wałeckiej. Wśród eksponatów znajdują się m.in. maskotki olimpijskie i stary sprzęt sportowy, na przykład kajak z 1964 roku z igrzysk w Tokio.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group