Spór o przedszkole

12.10.2020   Autor: Artur Maras
1455---21
Przedszkole nr 7 w Pile do likwidacji. Miastu nie opłaca się remontować przestarzałego parterowego budynku przy ul. Witosa. Dzieci zostaną więc przeniesione do oddziału przedszkolnego, który powstanie w Szkole Podstawowej nr 2. Nie wszyscy rodzice uczniów podstawówki są jednak z takiego rozwiązania zadowoleni.

To przedszkole niedługo zniknie z mapy Piły. Władze miasta nie chcą wydawać więcej pieniędzy na jego remont i utrzymanie. W dalszej perspektywie jak przekonują ma to być nieopłacalne. Zamiast tego chcą otworzyć oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 2. Część rodziców uczniów podstawówki zastanawia się jednak jak miałoby to wyglądać w praktyce.

- W tym budynku utworzenie z parteru części przedszkolnej zakłóci komunikację wewnętrzną jak i zewnętrzną. Ze względu na mały parking, który znajduje się przy szkole i  ze względu na przyjęcie 100 maluszków do przedszkola czas postoju rodziców, samochodów będzie się wydłużał - mówi Mariusz Witkowski, przewodniczący rady rodziców w SP nr 2.

A wątpliwości jest więcej. Mariusz Witkowski uważa, że lepszym rozwiązaniem byłoby powstanie takiego oddziału w drugim budynku SP 2, który utworzono po zlikwidowanym gimnazjum przy Bydgoskiej. Mężczyzna ubolewa, że nie było żadnego oficjalnego spotkania z władzami miasta w tej sprawie.

- Proszę pamiętać o tym, że to nie jest tylko decyzja organu prowadzącego czy radnych i prezydenta. To jest też decyzja, która jest obostrzona opinią kuratora oświaty. My jesteśmy po rozmowach zarówno z dyrekcją szkoły nr 2 jak i dyrekcją przedszkola nr 7 oraz z rodzicami i pracownikami przedszkola nr 7, bo tak naprawdę dla nich to jest zasadnicza zmiana - tłumaczy Sebastian Dzikowski, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu UM Piły.

Jak dodaje dyrektor oświaty, każdy z pracowników przedszkola dostanie propozycję pracy w tworzonym oddziale. Ten powstanie na parterze szkoły i będzie mieć osobne wejście. Pomieszczenia będą dostosowane pod maluchy, tak jak w przypadku działającego już oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 5.

- Myślę, że baza jest wystarczająca, a po remoncie o którym była mowa będzie doskonała do tego aby tutaj dzieci mogły realizować swój pierwszy etap edukacyjny, okres przedszkolny. W szkole na pewno stworzymy taka atmosferę aby dzieci mogły dobrze tu zafunkcjonować - zapewnia Barbara Ochocka, dyrektorka SP nr 2.

Przedszkolanki będą wychodzić z maluchami na przerwy w innym czasie niż mają je starsi uczniowie. Powstanie tu także nowy plac zabaw, a przedszkolaki będą mogły również korzystać ze szkolnej hali sportowej. Nowy oddział przedszkolny zacznie działać od przyszłego roku szkolnego. Jak na razie nie wiadomo co z budynkiem po likwidowanym przedszkolu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group