Antycovidowcy wyjdą na ulice. Protest także w Pile

09.10.2020   Autor: Redakcja
736---298
"Marsz o wolność" również w Pile. W sobotę o godz. 11.00 na placu Zwycięstwa zgromadzą się przeciwnicy obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią. 

Marsz był zorganizowany zanim rząd wprowadził w całym kraju tzw. żółtą strefę. Przypomnijmy: od soboty w całym kraju obowiązuje m.in. nakaz zasłaniania ust i nosa nawet w otwartej przestrzeni. 

Z placu Zwycięstwa w Pile protestujący przejdą w kierunku muralu przy Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Będą wystąpienia organizatorów. 

- Restrykcje wprowadzane pod pozorem walki z wirusem są nieadekwatne do rzeczywistego zagrożenia i wyrządzają większe szkody niż sam wirus. Przeciwstawiamy się łamaniu podstawowych praw człowieka i ograniczaniu naszej wolności - napisali organizatorzy "Marszu o wolność". 
Protestujący domagają się osobistego dostępu do lekarzy pierwszego kontaktu. Przeciwstawiają się izolowaniu ludzi zakażonych i bezobjawowych. 

- Nie godzimy się na niszczenie naszych przedsiębiorstw i miejsc pracy. Stawiamy opór kłamliwej propagandzie medialnej (nakręcającej niepotrzebnie spiralę strachu), pokazując prawdę, informując swoich bliskich i lokalne społeczności - dodają organizatorzy. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group