Wojownicy Maryi walczą różańcem także w Pile

29.09.2020   Autor: Redakcja
963---89
W Pile powstała wspólnota Wojowników Maryi. W najbliższą sobotę o godz. 8.00 rano rozpocznie się Męski Różaniec, a następnie mężczyźni przejdą do salki przy parafii św. Rodziny na pierwsze spotkanie wspólnoty. 

Jest jedno zastrzeżenie. Tylko mężczyźni mogą zostać Wojownikami Maryi. Wojownicy spotykają się regularnie raz w miesiącu. 

- By stać się Wojownikiem Maryi, trzeba przejść przez formację podczas cyklicznych, organizowanych przez wspólnotę spotkań zarówno ogólnopolskich jak i regionalnych, oraz po uprzedniej weryfikacji, przystąpić do uroczystego zawierzenia tzw. Pasowania Mieczy, które odbywa się raz w roku - czytamy na stronie internetowej Wojowników Maryi. 

Spotkania mają  charakter otwarty.

- Oprócz członków wspólnoty Wojownicy Maryi, uczestniczą w nich osoby z różnych środowisk. Są wśród nas mężowie, ojcowie, single, rozeznający, kapłani, z różnych części Polski i Świata - czytamy dalej. 
W pierwszą sobotę września po raz kolejny mężczyźni z pilskich parafii przeszli ulicami miasta odmawiając przy tym różaniec.

- Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się  Eucharystią i medytacją pierwszosobotnią, a następnie blisko 50 mężczyzn z potężną bronią – różańcem w ręku ruszyli na ulice miasta, aby dać świadectwo wiary. Różaniec zakończył się pod pomnikiem św. Jana Pawła II. Tam też została zawiązana wspólnota Wojowników Maryi - czytamy na stronie internetowej parafii pw. Świętej Rodziny. 

Kolejny Męski Różaniec już 3 października o godz. 8.00 w pilskiej parafii pw. Św. Rodziny. Po nim w sali św. Jana Bosko odbędzie się spotkanie nowopowstałej wspólnoty Wojowników Maryi. 

fot. parafia pw. św. Rodziny 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group