700 tys. zł dostała Gmina Trzcianka na Ośrodek Edukacji Ekologicznej

23.09.2020   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
1000---334
Ponad 700 tys. zł dostała Gmina Trzcianka na stworzenie Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Rychliku. Warta w sumie ponad milion złotych inwestycja ma zostać zrealizowana powstać w przyszłym roku.

Tydzień temu informowaliśmy o nagrodzie, którą sołectwo Rychlik otrzymało za rozporządzanie funduszem sołeckim. Wówczas sołtys, pokazując nam efekt pracy mieszkańców wsi, podzielił się swoim marzeniem o sali wiejskiej. Z myślą o tym, gmina, już jakiś czas temu, wykupiła budynek po byłym sklepie. Budynek trzeba jednak wyremontować. Dziś już wiemy, że te marzenia się spełnią.

To będzie takie miejsce wspólnych spotkań. Nie będziemy uzależnieni od nikogo, przychodzimy, spotykamy się, czy panie przyjdą się spotkać. Mamy Koło Gospodyń Wiejskich, mogą sobie przyjść porozmawiać o jakiś przepisach - zapewnia Jacek Warnkowski, sołtys Rychlika. 

O przepisach i nie tylko już niebawem mieszkańcy Rychlika będą mogli porozmawiać w nowoczesnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej. Powstanie on we wsi dzięki dotacji ze środków unijnych przyznanej przez Urząd Marszałkowski. Te środki to ponad 700 tys. zł. Ośrodek będzie nie tylko miejscem rozrywki, ale i poszerzania wiedzy przyrodniczej.
My się deklarujemy, że jako Ośrodek Edukacji Ekologicznej będziemy takie działania związane z ekologią prowadzić. Też nie da się ukryć, że sołectwo Rychlik pragnie być taką wioską ekologiczną związaną z naturą. Wiem, że takie mają plany, także to się wpisuje w ich lokalną sołecką strategię rozwoju. Takiej odnowy wsi - tłumaczy Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki. 

Całkowity koszt remontu i adaptacji budynku to blisko 1,1 mln zł. Ponad 700 tys. gmina otrzymała w ramach wspomnianej dotacji, pozostałe blisko 330 tys. to środki już zabezpieczone na ten cel w budżecie gminy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group