Asta Video Fest

Kradł paliwo. Był pijany i pod wpływem amfetaminy

16.09.2020   Autor: Redakcja
388---412
Ukradł paliwo i olej napędowy, a że był pod wpływem amfetaminy... to wpadł. 26-latek został zatrzymany podczas kontroli drogowej, kiedy wracał z włamania. Mieszkaniec powiatu chodzieskiego wpadł ręce policji w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim.

Policjanci z czarnkowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Volvo.
- Kierowca wzbudził zainteresowanie mundurowych swoją nierówną jazdą, od prawej do środkowej krawędzi jezdni. W trakcie legitymowania funkcjonariusze ustali, że kierujący to 26-letni mieszkaniec powiatu chodzieskiego, który wsiadł za kierownicę mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 0,00 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. W rozmowie z policjantami przyznał, że zażył amfetaminę w związku z czym pobrano od niego krew do badań. W jego samochodzie mundurowi znaleźli pojemniki z paliwem oraz sprzęt służący do jego wypompowania - relacjonuje Karolina Górzna-Kustra, rzecznik prasowy czarnkowskiej policji. 

W trakcie przesłuchania 26-latek przyznał się do winy. Wyłamywał zabezpieczenia wlewu paliwa i kradł olej napędowy. W sumie w ten sposób ukradł 700 litrów paliwa o łącznej wartości około 3000 złotych. W dodatku tych przestępstw dokonał w warunkach recydywy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group